Αποστολέας Θέμα: Diymusic Χρηματοδότηση  (Αναγνώστηκε 40546 φορές)
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 02, 2006, 12:41:19 μμ »

Παράθεση
Και τον κατηγορείς τον άνθρωπο; Να σου θυμήσω τι έλεγες πριν την συνάντηση:
ε, ναι , τι να πω, νόμιζα οτι οι αναρχοαυτόνομοι ειναι ελευθεριακοί τύποι και τα μοιράζονται όλα
negro_zine
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 02, 2006, 08:17:23 μμ »

Παράθεση από: "KGB"

χα! δε το κατάλαβα αυτό! αφού ήσουνα εκεί ρε απατεώνα και ούτε που μας καταδέχτηκες εμάς τους γνήσιους DIYsters παρά έμεινες με τους πουλημενους φανζινάδες για να προωθήσεις την κωλοφυλλάδα σου. Όλα για το σκοπό. Μήπως τελικά είσαι νετσαγιεφικός;

Nαι ρε κουραμπιέ !! Κ νετσαγεφικός είμαι κ χουλιγκάνος !!
"Ο σκοπός αγιάζει τα έξω".........

Η άλλη εκδοχή είναι ότι ντρεπόσουνα να μας γνωρίσεις στην κοπελιά σου ή ότι φοβόσουν μη στη φάμε

Αυτό ή μήπως ότι δεν καταδέχτηκες ούτε μια στιγμή να ρθεις να της μιλήσεις ρεεε Κ εσύ κ η όμοιοί σου ! Εγώ πρέπει να τα κάνω όλα , να κάνω κ προξενιά ?? Πολύ ντροπαλός μ φάνηκες παρά τα λεγόμενά σου περί αχαλίνωτης σεξουαλικότητας κ γκρήηκ καμάκι... ¶ντε ρεζίλη !...  Ή μήπως φταίει το ότι δεν σ έπαιρνε αφού είδες τη θεϊκή-βγαλμένη από το εργοτάξιο του επαναστατικού αγώνα κ τη βιοπάλη-κορμοστασιά μου??

ε, ναι , τι να πω, νόμιζα οτι οι αναρχοαυτόνομοι ειναι ελευθεριακοί τύποι και τα μοιράζονται όλα

Aυτά αγόρι μου να τα λες στους χίπηδες κ τους αναρχοεναλλακτικάγκουρες… Εμείς είμαστε πολύ σκληροί κ κολλημένοι τύποι … ¶σε σ λέω , πολύ Old school λέεεμε !! Aφού τα ξέρεις τώρα ......

:lol:  :lol:  :lol:

Ο KGB δεν είναι φλώρος , είναι χούλιγκαν της Παναχαϊκής...

------------------------------------------------
Johnny Negri - Waves of Expression
-------
Άφησα ένα όνειρο στη μέση κ αυτό πήγε στην άκρη του κόσμου......
Sid
Forum Normal

« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 02, 2006, 10:43:39 μμ »

Λοιπον,τωρα,ξεκιναει βεντετα....

Ποια ειπες φυλλαδα ρε kgbικουλα???
Το εκπληκτικοτερο,φανταστηκοτερο και πιο απαιχτο zine,που κυκλοφορησε ποτε???
(φιλε chaos,δν εχεις παραπονο!Σου κανω και γαμω τη διαφημηση... :wink: )
Ξανα πεστο ρε χουλιγκανακο και θ'αποθανεις απο κρητικη μαχαιρα...
 :lol:  :lol:  :lol:
PuNk43veR
Newbie
*

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 03, 2006, 05:02:54 πμ »

παιδια και εγω μεσα ειμαι αλλα παιζει και ενα αλλο προβλημα.αν καποιος δεν μπορει να εχει λογαριασμο σε τραπεζα για καποιους χ λογους και θελει να βοηθησει τι γινετα;:?:θα πρεπει να βρουμε ενα τροπο και για αυτους. :!:

οι άρχοντες χαμογελούν κι ακονίζουν τα νύχια και τα δόντια τους σίγουροι ότι όλοι κοιμούνται
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 03, 2006, 05:08:13 πμ »

Φιλε δεν κατάλαβες, δεν χρειάζεται να έχεις λογαριασμό στην τράπεζα. Κάποιος θα διαθέσει τον λογαριασμό του, πχ. εγώ και οι άλλοι θα κάνουν κατάθεση σε αυτον τον λογαριασμό. Δεν χρειάζετε να εχει κανείς άλλος λογαριασμό, απλά πας στην τράπεζα και λες θέλω να καταθέσω στον τάδε αριθμό λογαριασμού... dont worry...
Οσο για τις πολιτικές προεκτάσεις του θέματος που ανέφερε κάποιος εγώ δεν ψήνομαι. Βλέπουμε βέβαια αλλά εμένα με ενδιαφέρει συγκεκριμένα αυτή η ιδέα,η μουσική-φανζινική, τώρα τα πιο activist θα φανούν στην πορεία αλλά και για συνάντηση προτιμώ την παρέιστικη φάση .. Παντως όλες οι ιδέες είναι ανοιχτες...

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
middlefinger
Junior forumist

« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 03, 2006, 04:06:46 μμ »

ειναι η αληθεια οτι εχω σκεφτει κατι ακραιο....αλλα ει....οι ακραιες ιδεες ειναι που μετρανε...λοιπον σκεφτηκα για αρχη, να κανουμε τα παντα για να μαζεψουμε λεφτα...αυτο μπορει να γινει αρκετα απλα,οπως για παραδειγμα
παιζοντας juggling στους δρομους με κορινες πυρσους και αλυσιδες ειτε οργανωντας καποιο θεατρικο σε μια καταληψη βαζοντας 1-2 ευρω εξηγωντας τον σκοπο ειτε μαθαινοντας πως να φιαξεις d.i.y. μπαλακια και πως να παιζεις πληρωνοντας παλι 1-2 ευρω...με τα λεφτα αυτα (αν μαζευτουν αρκετα...)
μπορουμε να οργανωσουμε κατι στον καιφα.....

δηλαδη...π.χ. κανουμε ενα τριημερο ωραια??? τις 2 μερες τις εχουμε για μας να γνωριστουμε να κανουμε χαβαλε και να οργανωσουμε λιγο την φαση και
πιστευω πως θα μπορουσε να γινει καποιο live η οτιδηποτε.....

υ.γ.η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω σκεφτει παρα πολυ απλα εξεφρασα την γνωμη μου καλο θα ηταν να σηζητηθει το θεμα....

nd with the guts of the last priest
let us stragle the last king so we can finaly be the land of the free...  (B.I.)
negro_zine
Forum Normal

« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 03, 2006, 05:51:56 μμ »

Παράθεση από: "tug"

Οσο για τις πολιτικές προεκτάσεις του θέματος που ανέφερε κάποιος εγώ δεν ψήνομαι. Βλέπουμε βέβαια αλλά εμένα με ενδιαφέρει συγκεκριμένα αυτή η ιδέα,η μουσική-φανζινική, τώρα τα πιο activist θα φανούν στην πορεία αλλά και για συνάντηση προτιμώ την παρέιστικη φάση .. Παντως όλες οι ιδέες είναι ανοιχτες...

Κάποιος , κάπου , κάποτε...
Δεν νομίζω να ανέφερε κάποιος κάτι το οποίο να σχετίζεται με πολιτικές προεκτάσεις αλλά αν υποννοείς εμένα , δεν είπα τπτ παραπάνω από το να τεθούν στα πιο σοβαρά , ζητήματα αλληλοβοήθειας κ υποστήριξης μεταξύ μας κ μεταξύ ατόμων που ασχολούνται με την diy σκηνή ...
Έτσι κ αλλιώς , όλα θα ξεκινήσουν από την "παρεϊστικη" φάση όπως λες κ αν υπάρχει διάθεση κ όρεξη , θα μπορέσει να γίνει κ κάτι παραπάνω... Αυτά . Απλά κ ωραία...

------------------------------------------------
Johnny Negri - Waves of Expression
-------
Άφησα ένα όνειρο στη μέση κ αυτό πήγε στην άκρη του κόσμου......
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 03, 2006, 06:50:00 μμ »

Συμφωνώ και γω με την ιδέα, μιας και βασίζεται σε κοινές λογικές με σκοπό κάτι καλύτερο, αλλα κάτι ίσως λίγο πιο πολύπλοκο. Και είναι πολυπλοκότερο γιατί ξεφεύγει από τις άσκοπες συζητήσεις και επικεντρώνεται στα οικονομικά μιας αυτοοργανωμένης πρακτικής.

Επί της ουσίας:

Γίνετε να ανοιχτεί ελληνικός τραπεζικός λογαριασμός από κάτοικο ελλάδας και η άμεση συσχέτιση του με κουμπάκι donate στο site. Έτσι είναι δυνατή  η αποστολή χρημάτων μέσο paypal για αυτούς που έχουν πιστωτική αλλα και απευθείας μέσο τραπεζών για όσους δεν έχουν paypal, με μονο ένα κοινό τραπεζικό λογαριασμό για όλους. Σε αυτή την περίπτωση το site κάπου θα έχει ένα κουμπάκι που θα λέει "donate" κάτι σαν αυτό το παράδειγμα (τυχαία απιλογή site από το paypal donation examples) αλλα θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί από όσους θα έχουν paypal, για τους υπολοιπους μέσο τραπεζών.

Όσον αφορά το θέματα προς διάλογο που προτείνει ο KGB πιστεύω ότι είναι όχι απλώς σημαντικό αλλα αναγκαστικό το να συμφωνήσουμε πρώτα όλοι στη λογική και τα πρακτικά  αυτής της προσπάθειας και μετά να προσπαθήσουμε να την υλοποιήσουμε. Και όχι αντίστροφα.

Όσον αφορά τις προτάσεις από KGB:

1) Ως προς την επιλογή ιδεών όταν λες αποφυγή των καθιερωμένων "ειδικά τα hcpunk μουσικοφανζιν & τις hc/punk/crust μουσικές κυκλοφορίες" δεν καταλαβαίνω τον λόγο; Γιατί δηλαδή να αποφεύγονται αυτές οι προσπάθειες; Η πρόταση αυτή έτσι γενικευμένη που παρουσιάζεται μου φαίνεται λίγο περίεργη, τι σε/σας έχει κάνει να συμφωνείτε όλοι με αυτήν την πρόταση; έχετε πήξει μήπως στο HxC και αν ναι δεν νομίζω ότι έχει σημασία, σημασία έχει η ενίσχυση της φάσης γενικά και όχι επιλεκτικά η κάνω λάθος;

2) η διαφωνία μου σε αυτήν την πρόταση είναι δεδομένη αν διαβάσει κανεις τον προβληματισμό μου στην προηγουμενη παράγραφο. Αν δηλαδή παραδειγματικά μας ζητηθεί βοήθεια από μπάντα που υπάρχει 10 χρονια στη σκηνή τι θα πρέπει δηλαδή να το σκεφτούμε;

3) το έχω καλύψει παραπάνω.

4) Συμφωνώ.

Θα σας παρουσιάσω μερικούς από τις δικες μου ιδέες/προβληματισμούς:

Αρχικά καλο είναι μέσα από αυτό το thread να επιμείνουμε στα ουσιαστικά και να καταλήξουμε κάπου συλλογικά και να αποφεύγουμε να κολλάμε το χαβαλέ, εκτος αν θέλετε οι donors να είμαστε εμείς οι 5/10 που γράφουμε. Γιατί αν μέσα από αυτό το thread καταφέρουμε να υλοποιήσουμε την ιδέα τότε αυτό το thread θα μπορούσε να αποτελέσει σημείο αναφοράς σε μελλοντικές συζητήσεις. Πράγμα που πολλοί φαίνεται να αγνοούν συνεχόμενα. Και στην περίπτωση που το thread αποτελούσε σημείο έλξης νέων χρηστών, δεν νομίζω να γνωρίζουν και πολλά από τα προσωπικά σας, ούτε και να ενδιαφέρονται να μάθουν!!!

Επίσης θα πρέπει αφού κατασταλάξουμε σε 5-10 λογικές που συμφωνούμε το μετέπειτα στάδιο θα είναι εξίσου σημαντικό,  δηλαδή συγκέντρωση όλων των ιδεών, και γνωστοποίηση μέσω στεκιών καταλήψεων κτλ όπου είναι εφικτό.

Τέλος η δημιουργία ξεχωριστής ενότητας μέσα από το forum (η ακόμα και μέσο νέου site αν κριθεί απαραίτητο) ειδικά για αυτό το θέμα όταν πια θα έχει γίνει πραγματικότητα. Με σκοπό την πλήρη παρουσίαση όλων των καταστατικών/κυκλοφοριών/προτάσεων/προβληματισμών και ούτω καθεξής.

Αυτά για την ώρα. καλησπέρα σας

love is the basis of our revolution
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 03, 2006, 09:33:13 μμ »

negro_zine καμία σχέση. Κατι ανέφερε κάποιος, ίσως εσύ, δεν θυμάμαι και απλά σαν παράδειγμα το είχα στο μυαλό μου. Εννοώ ότι ο καθένας είναι αλλιώς κ μαλλον αν ειναι να μπλέξουμε πολλά, όπως ο middlefinger μιλάει για θέατρα κ ζογκλερικά νομίζω ότι πρέπει να διαχωρίσουμε εξαρχής κάποια πράγματα. Ποιος ενδιαφέρεται για τάδε φάσεις; Ποιος για donate? ΠΟιος για φανζινς;
Εγώ ξεκίνησα την ιδέα ως donate, ως ταμείο για την φάση μουσική-φανζινς. Απο κει και πέρα αν μπλέξουμε 800 πράγματα θα γίνει μπέρδεμα. θα φανεί στην πορεία πιστέυω και θα φτιαχτούν και ομάδες και συζητήσεις και θα βγουν πια αλλα πράγματα μπορούν να γίνουν.. Νομίζω..
Τωρα συμφωνώ με αυτά που είπε ο kthulu, οντως ειναι μεγάλο θέμα το πια θα είναι τα κριτήρια αλλά νομίζω σαφώς πρέπει να έχει πχ. προτεραιότητα ο javaspa παρά κάποια μπάντα 20 χρόνων. Μπορει να κάνω και λάθος.. πείτε γνώμες.. Πρέπει να βασιστούμε πάνω στα λεγόμενα kthulu κ kgb και να αναπτυχθούν κάποια κριτήρια και βάσεις...

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
middlefinger
Junior forumist

« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 03, 2006, 11:34:35 μμ »

συμφωνω με την τελευταια παραγραφο του tug και επισης το παραδειγμα με τα θεατρικα και τα ζογκλερικα τα εδωσα ως ιδεα για το τι μπορουμε να κανουμε για να μαζεψουμε τα λεφτα ετσι ωστε το ονειρο αυτο να φυγει απο την ιδεα
της ουτοποιας....και οχι να δωσουμε χρηματα για να ανεβασουμε θεατρο....

let us stragle the last king so we can finaly be the land of the free...  (B.I.)
+Sick+
Junior forumist

« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 04, 2006, 12:38:19 πμ »

για το που μπορουν να χρησιμοποιηθουν αυτα τα λεφτα (πεστε πως μαζευονται) υπαρχουν πολες επιλογες, απο τη διοργανωση καποιας εκδηλωσης για το diy, και τα κλασικα για φανζινες και cd.

δεν καταλαβαινω γιατι o kgb σνομπαρει τα κλασικα που μπορουν να χρηματοδοτηθουν (φανζινες,cd) αφου κατα τι γνωμη μου σπανια θα ζητηθουν για αλλους λογους

το μεγαλυτερο προβλημα που μπορει να προκειψει ειναι η διαφονια για το που θα χρησιμοποιηθουν τα λεφτα, αυτο μπορει να λειθει με αμεσοδημοκρατικα μεσα (ψηφοφορια) η ακομα να τεθουν καποιες προτερεωτητες αρχικα για τη χρησιμοποιηση

γενικα ειναι καλη ιδεα
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 05, 2006, 01:32:11 πμ »

Το καλύτερο θα ήταν να δημιουργηθεί ένα sub-domain ή ένα νέο domain, ή έστω μιά ξεχωριστή ενότητα στο forum. Να μη συζητηθεί το όλο θέμα σε ένα μόνο thread εδώ πέρα [αν αυτά ακούγονται ακαταλαβίστικα, συγνώμη]. Κοινώς, εννοώ, με ένα μόνο θέμα δε θα βγει άκρη. Ας γίνουν μιά δύο ψηφοφορίες για αρχή, για να συννενοηθούμε ως προς το τι θέλουν οι περισσότεροι[...ες].

Θέλουμε να χρηματοδοτηθούν fanzines; Cd's; ¶λλες δραστηριότητες;
Θέλουμε να είναι κάποιου συγκεκριμένου είδους ή να τηρούν κάποιες "προδιαγραφές" πρώτα;
Ποιός θα αναλάβει τη διαχείριση του τραπεζικού λογαριασμού;
Πώς θα "τρέχει" η διαδικασία; Θέλω να πω, πώς ακριβώς μία μπάντα π.χ. θα ζητάει τα λεφτά προς χρησιμοποίηση;

...κι άλλα τέτοια χαρωπά, τα οποία ΑΝ θα αποφασιστούν, καλό θα ήταν να αποφασιστούν από πριν κι από όλους όσους θα συμμετέχουν. Ψηφοφορία που θα πάει σύννεφο, δηλαδή!

Παντώς το βρίσκω ακόμα καταπληκτική ιδέα...

-Sino.
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 05, 2006, 11:10:48 πμ »

Καλημέρα παίδες!

Κατ' αρχάς έχει απόλυτο δίκιο ο κθούλου ότι καλό είναι να μην παρεκτρέπεται καθόλου η κουβέντα αυτή και όποια άλλη σχετική, αν ανοίξει. Συγγνώμην, φταίω
=============================

Λοιπόν πρότεινα να αποφύγουμε τα τετριμμένα: hc/punk μουσικές & hc/punk μουσικοφανζινς. Δεν τα 'σνομπάρω' όπως είπε κάποιος. Απλά θεωρώ ότι η DIY νοοτροπία μπορεί και οφείλει να πάει πάρα πέρα. Δεν έχει να κάνει με τα μουσικά μου γούστα. Αν κάτι είναι πάρα πολύ καλό (ξέρω, υποκειμενικό) εννοείται ότι είμαι μέσα να συν-χρηματοδοτήσουμε. [προσέξτε το ΣΥΝχρηματοδοτώ: μπορούμε να βοηθήσουμε, καλλιεργώντας το αίσθημα της αλληλοβοήθειας χωρίς σκοπιμότητες, αλλά δε βρίσκω το λόγο να χρηματοδοτήσουμε ολικώς π.χ. μια μπάντα αν αυτή δεν μπορεί να μαζέψει ούτε δεκάρα για το 'σκοπό' της. Εξαιρέσεις δεκτές, για κάποιον σε ανάγκη.]

Ένα άλλο ζήτημα που θίχτηκε είναι το 'αν μας ζητήσουν...." κτλ.... Δεν συμφωνω.... θα μαζέυουμε λεφτά για να τα δίνουμε σε όποιον μας τα ζητάει? δε μου αρέσει καθόλου η ιδέα. Δηλαδή κριτήριο δεν έχουμε καθόλου εμείς, περαν του να είναι κάτι DIY? Θεωρώ ότι πρέπει να λειτουργούμε πρωτοβουλιακά κι όχι να περιμένουμε ποιός θα μας ζητήσει τι. Εξάλλου σκορπισμένοι σε όλες τις άκρες τις ελλάδας μπορούμε να έχουμε καλή εικόνα για το τι ανάγκες υπάρχουν.

Φυσικα και θα υποστήριζα τη συν-χρηματοδήτηση μια μπάντας 10 ετών, π.χ. αν ερχόμασταν σε επαφή και μας ζητούσαν βοήθεια γιατί τους λείπουν κάποια φράγκα. Μέσα εννοείται. Αλλά το βασικό 'σχέδιο' , νομίζω θα πρέπει να είναι να αποφασίζουν αυτοί που μαζέψαν τα λεφτά που θα τα δώσουνε, αν θα τα δώσουνε στην υφανέτ, στην καλλιδρομίου για εξαερισμό (δυο εντελώς τυχαία παραδείγματα) ή όπου αλλού. Κατα τη γνώμη μου η κοπή ενός CD ακόμα ή το τύπωμα ενός μουσικοφανζιν ακόμα δεν είναι και τόσο σημαντική υπόθεση - εκτός αν ξεφεύγει λιγάκι από τα καθιερωμένα... αλλιώς, τι έχουμε να πουμε σαν ομάδα και σαν άτομα αν προσφέρουμε την "παλιά συνταγή" ;

Ένα άλλο ζήτημα είναι ΠΟΙΟΙ αποφασίζουν; Τι εννοώ; Ποιοί από μας συμμετέχουν τώρα στη συζήτηση; Αυτοί που θα εκφέρουν γνώμη θα συνεισφέρουν οικονομικά; Θέλω να πω ότι θα πρέπει να υπάρχει μιας μορφής άτυπη δέσμευση, μετά αυτές τις πρώτες συζητήσεις, που θα δημορφώσουν το τι θέλουμε να κάνουμε και πως θα το σχηματοποιήσουμε. Ή πιστεύετε ότι θα πρέπει να έχουν λόγο ακόμα και αυτοί που δεν συνεισέφεραν?

*άτυπη δέσμευση σημαίνει ότι δεν τρέχει τίποτα αν κάποιος δεν καταφέρει να συνεισφέρει αρκετά γιατί κάτι του έτυχε, απλά ότι γουστάρει τη φάση και την ιδέα και θα αφαιρέσει ένα μικροποσό από το μηνιαίο προϋπολογισμό του για να κάνουμε κάτι δημιουργικό ως diymusic.org  

Το πρώτο μέλημα είναι λοιπόν να δούμε ποιοί είμαστε και τι προθέσεις έχουμε, πριν το βάλουμε μπρος.... κατά τη γνώμη μου, middlefinger ξέφυγες λίγο, διότι συζητάμε για το να μαζέψουμε λεφτά, όχι για το να κάνουμε μια εκδήλωση (ΠΟΥ??) που θα μας δώσει μερικά λεφτα κτλ.. για να τα κάνουμε κάτι άλλο.

Λοιπόν αρκετοί είναι αυτοί που το βρήκανε καλή ιδέα.... τι σημαίνει όμως καλή ιδέα; αποτελεί αυτό άτυπη δέσμευση ; Λοιπόν ας τα βάλουμε όλοι κάτω να δούμε τι δυνατότητες έχει ο καθένας και να σκεφτούμε τι θέλουμε. Ο καθένας να πει για πάρτη του πως το βλέπει. Αυτό προτείνω εγώ.

Ένα αξιοπρεπές ποσόν , π.χ. 150ευρώ, μπορεί νομίζω κανείς να το μαζέψει μέχρι το καλοκαίρι (είναι 6 μήνες, βγαίνει κάτι λιγότερο από 30 ευρώ το μήνα). Το ποσό είναι ενδεικτικό και απλά τα λέω όλα αυτά γιατί πρέπει να τεθεί κάπως πιο ρεαλιστικά το ζήτημα...

Ένα άλλο ζήτημα είναι το αμιγώς πολιτικό. Προσωπικώς διαφωνώ με την υποστήριξη ομάδων με συγκεκριμένα ιδεολογικά χαρακτηριστικά. Οι Αφίσες & μπροσούρες με αλφάδια έχουνε αρκετούς υποστηρικτές. Δε νομίζω ότι έχει νόημα να ασχοληθούμε. [ντάξει, βρίστε με τώρα]

Φαντάζομαι ότι κάποιοι μπορεί να διαφωνούν σε αρκετά, αλλά όπως είπαν και άλλοι, θεωρώ ότι κάποιες τέτοιες συζητήσεις πρεπει να γίνουν πριν, ωστε να ξέρουμε τι κάνουμε, αν ο καθένας μας θα συμμετάσχει τελικά για να μη χαλάμε και τις καρδιές μας....
middlefinger
Junior forumist

« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 05, 2006, 12:45:54 μμ »

Παράθεση
middlefinger ξέφυγες λίγο, διότι συζητάμε για το να μαζέψουμε λεφτά, όχι για το να κάνουμε μια εκδήλωση (ΠΟΥ??) που θα μας δώσει μερικά λεφτα κτλ.. για να τα κάνουμε κάτι άλλο.

ναι οντος ξεφυγα...μαλακια μου...

επισης συμφωνω με τον sino...πρεπει να το δουμε αλγοριθμικα το προβλημα....
διοτι για την επιλυση αυτου, πρεπει πρωτα να γινει αναλυση,κατανοηση και μετα δρασεις για να λυθουν τα επιμερους προβληματα και οχι μεσα σε ενα μονο τοπικ

ΑΗΓΙΑΝΝΗΣ
Junior forumist

« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 05, 2006, 01:06:27 μμ »

ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ!!! ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ? ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΗ ΓΙΑΝΝΗΣ :?: ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΔΙΝΩ ΤΣΑΜΠΑ ΤΑ ΣΙΝΤΑΚΙΑ Κ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΧΩΝΙΑΖΕΤΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΣΥΡΤΑΡΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΑΣ ΤΑ ΕΔΩΣΑ ΤΣΑΜΠΑ ΕΝΩ ΑΝ ΤΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΘΑ ΕΙΧΑΝΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗ! ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ Κ ΜΕ ΤΑ ΕΝΤΥΠΑ, ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ , ΚΕΙΜΕΝΑ, ΕΝΤΥΠΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΖΑΜΠΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΟΝΟΜΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΚΥΛΟΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΑΔΕΙΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΜΠΥΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΛΑΓΙΣΙΑ ΓΟΠΑ ΝΑ ΒΟΛΤΑΡΕΙ ΣΤΑ ΒΡΩΜΟΝΕΡΑ (ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΓΕΜΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΣΑΠΟΥΝΑΔΑ , ΧΑΡΤΟΠΟΛΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΟΥΡΟ ΑΠ ΤΟ ΚΑΝΙΣ ΤΗΣ ΚΥΡΑ ΛΙΤΣΑΣ ΤΗΣ ΜΑΝΑΒΙΣΣΑΣ!!!). ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΚΑΘΙΕΡΩΘΗΚΕ ΤΟ ΤΖΑΜΠΑ , ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ Η ΦΑΝΖΙΝΟ ΣΚΗΝΗ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΩΡΑ , ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΛΟΙΠΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ!!! ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΛΑ ΤΑ ΦΡΗ ΕΝΤΥΠΑ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΗΞΕΙ ΣΤΗ ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ!! ΚΑΙ ΔΙΧΑΣΤΗΚΕ Η ΦΑΣΗ ΣΕ ΦΑΝΖΙΝ ΜΕ ΚΥΡΙΛΕ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟ (Π.Χ ΑΜΙΓΩΣ ΚΟΜΙΞΑΔΙΚΑ) ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΑΡΧΟΠΑΝΚΟΜΟΥΣΙΚΑ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΛΛΟΝ!!! ΠΑΛΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥΣ, ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΦΤΙΑΞΑ ΦΑΝΖΙΝ ΓΙΑΤΙ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΣΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΣΚΟΥΠΙΔΟΦΑΓΟ ΣΥΡΤΑΡΙ-ΑΡΧΕΙΟ! ΕΕΕ? ΤΙ? ΣΩΣΤΟΣ???

YOU DONT LIKE US BUT WE DONT CARE!!!
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: