+ 
|-+  Αυτο-οργάνωση » Τέχνη» Ντι Άι Γουάι Διακόσμηση
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: Ντι Άι Γουάι Διακόσμηση  (Αναγνώστηκε 13490 φορές)
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 29, 2006, 06:32:53 μμ »

Με έναν διαβήτη υπολογίζεις τη διάμετρο ενός CD [βάζεις τη βελόνα του διαβήτη στο κέντρο του CD και το μολύβι στην άκρη]. Κρατάς τον διαβήτη σε αυτή τη ρύθμιση.

Σχεδιάζεις κάτι ωραίο αλλά -ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ- χοντροκομμένο στον τοίχο. Ένα Smiley [χοντροκομμένη φιγούρα που χαμογελάει, π.χ.  ---> ] για παράδειγμα.

Γεμίζεις με τον διαβήτη κύκλους μέσα σε αυτό το χοντροκομμένο σχέδιο. Μόνο με το μολύβι του διαβήτη.

Άλλους κύκλους τους ζωγραφίζεις, άλλους τους βάφεις ολόκληρο ένα χρώμα, και σε άλλους κολλάς CD, ζωγραφισμένα, βαμμένα ή και σπασμένα σε -μεγάλα, τα μικρά δεν βολεύουν- κομμάτια.

Όταν τελειώσεις, οι κύκλοι θα πρέπει να έχουν σχέση [χρωματική, τονική, γουατέβερ] μεταξύ τους και να σχηματίζουν το χοντροκομμένο σχέδιο με τέτοιον τρόπο που να ΦΑΙΝΕΤΑΙ τι προσπαθείς να δείξεις.

Αν όχι, απλά αφαιρείς τα κομμάτια που δε σου κολλάνε καλά και τα ξαναφτιάχνεις...

-Sino.
kmellos
Forum Addict
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: ’ντρας

« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 29, 2006, 06:35:15 μμ »

Ενας ξαδερφος μου τα ειχε κρεμασει στο ταβανι με διαφορετικου μηκους κλωστη το καθενα. Ήταν χαμηλο το ταβανι και ηταν πολυ ωραια φαση..

Το κλασικο ειναι να τα βαλεις στον τοιχο.. ή στην πορτα ξερω γω..

Εγω θα τα κρεμασω σκουλαρικια στα αυτια ενος -Sino που θα κρεμασω απο το ταβανι με θηλεια και ταμπελα κρεμασμενη απο τον λαιμο στο υψος του θωρακα που θα γραφει "Καποιος με κλωτσησε. Γαμιεται"

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
luben
Forum Normal

« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 29, 2006, 11:34:55 μμ »

προτιμω διακοσμητικες πινελιες απο τη φυση
για παραδειγμα,εγω κανω συλλογη απο διαφορα σκουληκια.τα μαζευεις,τα βαζεις στη φορμολη μεσα σε διαφορα βαζακια.εχει γαματο οπτικο αποτελεσμα (και σορι αν προσβαλλω τα φιλονηματοσκωλικικα και platyelminthika αισθηματα των οικολογων) κατ εμε!

και το ακομα καλυτερο που προκειται να κανω ισως και στην πτυχιακη μου.
επεξεργασια και επανασυναρμολογηση του σκελετου η μερους αυτου ενος νεκρου ζωου... (ειμαι φιλοζωη και δε προκειται να σκοτωνα ζωο για να το κανω αυτο φυσικα!)
kmellos
Forum Addict

« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 30, 2006, 01:13:23 πμ »

Καλα και ενας -Sino σε φορμολη μεσα σε γιγαντιο βαζο θα ειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιναι....

Sivnik
Forum Normal

« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 30, 2006, 03:02:45 πμ »

Το καλυτερο ειναι να βαλεις ενα cd στο φουρνο μικροκυματων. Απλα να ειστε μπροστα οταν το κανετε γιατι αρχιζει και κανει τσικ τσικ και πεταει σπιθες. Για λιγο βαλτε το. Αν δειτε να παιρνει φωτια μαλλον κανατε κατι λαθος.
Μολις το βγαλετε εχει σκασει η επιφανεια που εχει εκεινο το ασημι χρωμα και εχει γινει σαν να εχει ρωγμες. Και ειναι τελεια κυκλικοπαραλληλες οι ρωγμες ρε. Ειναι κορυφαιο το οπτικο αποτελεσμα. Θα σας εδειχνα και φωτο αλλα δεν εχω.
Ε τα σπαει λεμεεεεεεεεεεεεεεεεε
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 30, 2006, 11:28:36 πμ »

Έτσι; Καλό ακούγεται αλλά δεν έχουμε φούρνο μικροκυμμάτων!

-Sino.
Sivnik
Forum Normal

« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 30, 2006, 06:08:13 μμ »

Nαι καπως ετσι γινεται... Τελικα ειχε πολλες φωτο στο google
Την πρωτη φορα που το ειδα εγινε καταλαθος γιατι ειχε κολλησει ενα cd κατω απο ενα πιατο...
kmellos
Forum Addict

« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 30, 2006, 06:37:50 μμ »

αφου εισαι καδος

Το  συμβαν
Στο παραδειγμα 4ον

KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 11:32:27 πμ »

Παράθεση
Την πρωτη φορα που το ειδα εγινε καταλαθος γιατι ειχε κολλησει ενα cd κατω απο ενα πιατο...

καλά αυτό ήηηηηηηηηηηηηηηταν
Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: