Αποστολέας Θέμα: Φορουμικες Συζητησεις: κωδικας επικοινωνιας;  (Αναγνώστηκε 25356 φορές)
automaton3
Επισκέπτης
« στις: Νοέμβριος 23, 2006, 01:50:07 πμ »

Τωρα που ο KaOs-Punx σταματησε να ειναι transformer (θεϊκο - ισως το καλυτερο που εχεις γραψει χαοτικε) & το thread κλειδωθηκε, να μιλησουμε ολοι & ολες λιγο ειλικρινα, χωρις εμπαθεια, & χωρις να επιβεβαιωνουμε τα στερεοτυπα που μας εχουν κολλησει για το ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ μια συζητηση σ'αυτο το φορουμ;

Γιατι μεχρι τωρα πολυς κοσμος εχει σταματησει να γραφει στο φορουμ λογω των συμπεριφορων που παρουσιαστηκαν κατα καιρους. & αυτο ΔΕΝ ειναι ΟΚ -  το φορουμ μπορει να ειναι ψιλο-ανεξαρτητο απο το υπολοιπο σαϊτ, αλλα αυτο ΔΕΝ σημαινει επ'ουδενι οτι ειναι 'κλειστο' - δηλαδη οτι αποκλειει κοσμο με τα ΙΔΙΑ ενδιαφεροντα με το σαϊτ (& το να χαλιεται κοσμος με τα εκατερωθεν βρισιματα/αντι-βρισιματα/αφ'υψηλου αντιμετωπισεις ΕΙΝΑΙ αποκλεισμος).

Οποτε: ας κανουν τον κοπο οσοι & οσες εχουν κατι να πουν (& τα ατομα για τα οποια γινεται ο λογος, εχουν-δεν-εχουν κατι να πουν αυτη τη στιγμη) για να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα. Το φορουμ παγωνει καθε φορα που αρχιζουν τα κουτσομπολιστικα, οποτε κατι πρεπει να γινει. Καλυτερα να το κανουμε οι χρηστες, παρα να φορτωνουμε την ευθυνη σε αλλους & να πρεπει να υποστουμε τις συνεπειες των επιλογων τους.

Υ.Γ.: Δεν ξερω πως να γραψω πιο καθαρα οτι, απο τη στιγμη που καποιο ατομο ασχολειται τακτικα με το φορουμ, παραδεχεται οτι εχει καποιο λογο σ'αυτο. & αρα καλυτερα να συμμετεχει ενεργα & οχι να ψαχνει αποδιοπομπαιους τραγους - & με το 'καλυτερα' εννοω 'αν δεν θελει να κρυβεται πισω απο το δαχτυλο του'. Οπερ εδει δειξαι.
kthulu
Administrator
Forum Addict
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 03:48:49 πμ »

Είναι μαλακια πιστεύω να ανοίγονται θέματα τα οποια δεν προσφέρουν τίποτα παραπάνω από ανακύκλωση σύγχυση και σπάσιμο νεύρων. Θέματα "punk is dead" κτλ δεν έχω καν μπει στον κόπο να τα διαβάσω. Και ξέρεις γιατί? Βαριέμαι. Χθες κάποιος έβαλε ένα video link μονο του να φαίνεται "kill hippies" με comment "πολύ γέλιο". Το σκέφτηκα αρκετά αλλα δεν άντεξα το σβησα. Πιστεύω ότι τα forums γενικώς, καλο θα είναι να μην γεμίζουν σκουπίδια. Αλλιώς είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις αυτά που πραγματικά έχουν κάτι να προσφέρουν. και το χειρότερο είναι ότι όταν φτάνεις στο σημείο όπου το μέσο σου προκαλεί κορεσμό και όλα τα κακά που σου αναφέρω παραπάνω, κάπου ξενερώνεις και λες δεν γαμ. Ξέρω ίσως να μην αναφέρεσαι σε μένα, την ίδια άποψη πιστεύω έχουν και άλλοι.

love is the basis of our revolution
Against_All
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 04:07:17 πμ »

Καθηστε λιγο γιατι θα τρελαθω τωρα. Με ποιο δικαιωμα εβγαλες το βιντεο που εβαλα? Συγγνωμη να ρωτησω κατι? Ειναι πανκ φορουν εδω μεσα η οχι? Εγω δεν καταλαβαινω με ποιο δικαιωμα εσβησες το βιντεακι κολλησα τωρα.
onealpha
Forum Normal

« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 09:03:37 πμ »

Φυσικά και δεν είναι punk φορυμ εδω μέσα . πως σου δωθηκε αυτή η εντήπωση?
Επειδή αρκέτα post σχετίζοντε με το punk δεν σημαίνει οτι το site είναι για το punk.
Μακάρι να υπήρχαν περισσότερα post για την reggae η thn χαρά βέρρα, αλλά δεν . . .

DIYMUSIC = PUNK
Δεν νομίζω.Όποιος θεωρεί συνυφασμένο το punk με το diy είναι μακράν νυχτωμένος.
Επίσης μήπως θα ήταν καλό να κάνεις μια αναδρομή σε θέμματα του φόρουμ πριν ξεκινήσει η επιδρομή των πανξ, να δεις τι επεζε και π.π.?

arguing in the internet is like special olympics,
even if you win you are still a retard
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 11:43:49 πμ »

Τόχω δηλώσει, βιντεάκια links σχολεια κτλ, ομοφοβικά, ρατσιστικά, σεξιστικά και οτιδήποτε παρόμοιο θα σβήνονται όταν θα πέφτουν στην αντίληψη μου. άμα δεν σαρέσει άλλαξε site. Δεν σου έκανε ολόκληρο θέμα μας το κότσαρες και φορα παρτίδα να το δούμε. Έτσι λοιπόν όταν προκαλείς να ξέρεις ότι σηκώνεις αντιδράσεις ok φιλε/η. "kill all them", fuck this, thats dead"... σκουπίδια και συζητήσεις νηπιαγωγείου. Έλεος ναπουμε, και μετά αναρωτιέστε τι δεν πάει καλά.

http://www.diymusic.org/index.php?option=com_forum&Itemid=&page=viewtopic&t=535

Αυτά έχουν γραφτεί όταν το site έκανε τα πρώτα του βήματα.

love is the basis of our revolution
Against_All
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 02:47:51 μμ »

Ανεβαστε παλι το punk.gr να βρουμε την υγεια μας. Τι κακο ειχε το βιντεο που εβαλα?
automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 02:55:03 μμ »

Ποιοι να το ανεβάσουμε?...

Το βιντεάκι που έβαλες είχε το κακό ότι κάποιοι - όπως θα είδες & εσύ αν διάβασες τα σχόλια στο youtube - το πήραν σοβαρά. & το θεώρησαν πανηλίθιο & hatecore-αδικο.

Θέλω να γράψω & αλλα, αλλα δυστυχώς δεν αδειάζω. Περισσότερα σύντομα.

υ.γ.: Όσο για το 'με ποιο δικαίωμα,' φυσικά με το δικαίωμα του διαχειριστή που έχει μια συγκεκριμένη εικόνα για το φόρουμ (εικόνα + χρηστικότητα) το οποιο διαχειρίζεται... (Γιατί όντως έχει ξεφύγει πολύ προς διαφορες κατευθύνσεις.) Αν έχετε άλλη αντίληψη για το forum, να την καταθέσετε ανοιχτά εδώ μπας & συνεννοηθούμε κάποτε.
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 02:57:20 μμ »

[περιμένω να πουν οι πανκς γιατί μπαίνουν και γράφουν και τι σημαίνει συζήτηση σε φόρουμ για αυτούς και μετά θα πω και γω 2-3 πραγματάκια]
γεια μας από σαλόνικα  
Against_All
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 03:21:20 μμ »

Παράθεση από: "KGB"
[περιμένω να πουν οι πανκς γιατί μπαίνουν και γράφουν και τι σημαίνει συζήτηση σε φόρουμ για αυτούς και μετά θα πω και γω 2-3 πραγματάκια]
γεια μας από σαλόνικα  

Εγω δεν εχω την εμφανιση Μοικανες,Πινχεντ αλλα επειδη ακουω πανκ θα σου απαντησω. Συζητηση σε φορουμ σημαινει ανταλλαζω αποψεις για πολλα θεματα.Η ερωτηση μου ειναι αν σε αυτο το φορουμ μπορουνε να μιλανε ολοι οσοι γουσταρουν Underground μουσικες? Η εχει καποια συγκεκριμενη πολιτικη γραμμη το φορουμ που πρεπει καποιος να ακουλουθει?
automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 05:31:49 μμ »

Μιας & ρωτησες, να σου πω οτι - κατα τη γνωμη μου & οπως βλεπω το φορουμ απ'οταν ανοιξε μεχρι και σημερα - δεκτοι/ες στο φορουμ γινονται οσοι/ες εχουν εστω & την παραμικρη γειτνιαση με underground μουσικες + DIY τακτικες. Εγω δεν εχω δει καποιο ατομο να διαγραφεται, αλλωστε - οποτε για τι ορισμο του 'μπορουν' (που εγραψες παραπανω) μιλαμε;

Απο εκει & περα, κατα τη γνωμη μου η ειδοποιος διαφορα ειναι στο 'μπορουν να μιλανε'. Το θεμα ειναι οτι, ΟΚ, ολοι μπορουν να μιλανε - αλλα μερικοι μιλανε χωρις κανενα σεβασμο για τα υπολοιπα μελη του φορουμ, και συνηθως ειναι αναμεσα & σ'αυτους που δεν ακουνε. Και δε ξερω, εμενα με χαλαει να βλεπω τις αθλιοτητες που γραφονται κατα καιρους - σεξιστικους και ομοφοβικους χαρακτηρισμους, κυριως - και ξερω οτι χαλαει και πολυ αλλο κοσμο που εχει τζασει γι'αυτο το λογο. Και νομιζω οτι τετοιοι χαρακτηρισμοι ΔΕΝ πρεπει να γινονται ανεκτοι απο τη διαχειριση του φορουμ - ΚΑΙ πρεπει να σβηνονται, ΚΑΙ πρεπει να διαγραφονται τα ατομα που ΕΠΑΝΕΙΛΛΗΜΕΝΑ δεν καταλαβαινουν οτι το φορουμ δεν ειναι τοσο μπατε-σκυλοι-αλεστε οσο νομιζουν. Με αλλα λογια, δεν ειμαι υπερ του ορισμου του χαρακτηρα του φορουμ μεσα απο το τι ειναι ανεκτο, οσο μεσα απο το τι ΔΕΝ ειναι ανεκτο. Ετσι ωστε να μπορουν να συνυπαρξουν διαφορετικες ομαδες ανθρωπων μεσα του.

Αυτη ειναι η δικη μου αποψη - για επεξηγησεις ρωτηστε. Against_all, περιμενω τη δικη σου αποψη για το τι συνιστα συζητηση και τι οχι, και για το αν πρεπει να υπαρχουν οι ελαχιστοι κανονες επικοινωνιας (τι δεν γινεται ανεκτο απο το φορουμ).
KaOs-PunX
Forum Normal

« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 07:29:41 μμ »

τελικα απ'οτι εχω καταλαβει αυτο το φορουμ ειναι για συντηριτικους με αυτα που λετε!για ακρα συντηριτικους και για το δηθεν "ανοιχτομυαλο", φιλοσοφημενο μυαλο που λετε οτι κουβαλανε μερικοι!ειστε σαν αυτους που κραζει η punk...ειναι αυτο που λεμε ειστε η γραβατα και το καλοσιδερομενο πουκαμισο του γιαπη ή του μεγαλου κεφαλιου για να φαινεται "σωστος" κλπ που πλασαρει φιλοσοφια και ανοιχτομυαλια, αλλα και εξουσια κλπ ενω ειστε ο ιδιος και χειροτερος απο αυτους που βριζει...αυτο εχω καταλαβει οτι συμβαινει σε αυτο το site...εινια μια εικονα του "καλου" και του "ωραιου"-χωρις χυδαιοτητες και βρισιες..χωρις αληθινα συναισθηματα, δηλαδη μην βριζεις παιδι μου θα χαλασεις την ωραια εικονα του μαγαζιου..κλπ..η αποψη μου μετα απο το comeback μου(αμα το θεωρητε και αυτο το ποστ μου οτι σας βριζει σβηστε το!)...εγω αυτο το site το θυμαμαι παλια σαν www.athens-hardcore.tk που ειχε punk/oi!/hardcore μπαντες απο ελλαδα και εξωτερικο..και γι'αυτο νομιζα οτι συνεχιζετε και τωρα αλλα με αλλο ονομα!αλλα μαλλον εκανα λαθος.για να τελειωνουμε λοιπν...δεν θα πολυ γραφω(υπερσπανιος δλδ) ξανα σε αυτο το φορουμ(πολλοι θα χαρουν)..αντε καλη συνεχεια για την καλη διατειρηση-εικονα του μαγαζιου! :wink:

cheers!!

Punk Is Still Very Young-It's Only 30 Years-We Are the 4th Generetion-Save the World From Annihilation-With Our Silly Punk & Oi! Anthems
Chaos Punx / You don't like it? We don't care!
•PuNx & Skins uNite WORLD WIDE•
77 Told the Truth
Antinazi Army
kmellos
Forum Addict

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 07:51:04 μμ »

Απαντηση kmellou με "kmellos" στυλ:

Οτι να ναι λες ρε φιλε
Εχεις νιωσει;

Δεν σου ειπαν να μην βριζεις, και αυτοι βριζουν
Αλλα δεν κανουν μονο αυτο ουτε οι απαντησεις τους σε συζητησεις ειναι μονο βρισιες.
ΝΙΩΣΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ

Απαντηση kmellou με "KaOs-PunX" στυλ:

Αντε ρε μαλακα πανε κανε καμοια βαθουλη πιπα. Που θα μας πεις οτι ειμαστε οι γραβατες και τα πουκαμισα μαλακα. Αν εμεις ειμαστε αυτα εσυ εισαι το κωλοχαρτο τους ρε αρχιδι. Ξεσκισμενε τσιμπουκοπνιχτη. Αντε γαμησου!
Και αν θελετε μαλακες σβηστε το ΣΤ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ
Καντε με και ban, στον πουτσο μου.
Μαλακες φιλοσοφημενοι.
Εχω μεγαλα αρχιδια ρε

ΥΓ.: Γαμιεστε ολοι και κανετε πιπες σε σαυρες

(Το ΥΓ ειναι μια αναμειξη των 2 στυλ )

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
smurfpunk
Forum Normal

« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 08:26:56 μμ »

οποιος εχει παραπονα απο το σαιτ μπορει να μη ξαναμπει,εδω μπαινουν καποιοι
που η καθε δευτερη κουβεντα τους ειναι "γαμησου" "παρ'τα αρχιδια μου" αν διαφωνεις μαζι τους κ κλαιγονται κ απο πανω αν κριτικαρεις, λες κ το πανκ ειναι η σωτηρια της ανθρωποτητας.
πολυς ντορος για το τιποτα το να ασχολεισαι με τετοια ατομα,καντε ban,σβυστε οτι προσβαλει κ οποιος εχει παραπονο ας κανει το δικο του σαιτ κ ας μπαινει να βριζει οσο θελει.να ζητησουμε κ καμμια συγνωμη  απο τον αυνανα που κανει ποστ που κ που τα πορνολινκ? φυμωνεται το παιδι..
το αν καποιοι ειστε στα 17 κ γραφετε παντες κ τα παντα εκει που ξερετε  ή μεγαλωσατε κ σκεφτεστε σαν 17χρονα δικαιωμα σας,δε σημαινει πως χρωστανε οι αλλοι τιποτα
Sid
Forum Normal

« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 08:29:41 μμ »

1ον,Καος καλως σε ξαναβρηκαμε...

2ον,Δοξα και Τιμη στο Κμελλο το παιχτη!Εισαι πολυ βουνο ρε μαγκα!
Εγω,θα παρω το 1συλ και καλο θα ηταν να επιλεξουμε ολοι αυτο και να τη κοψουμε τη πολυ τη μαλακια...
AlmaRoots
Junior forumist

Φύλο: Γυναίκα

« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 09:52:50 μμ »

Παράθεση από: "onealpha"
Φυσικά και δεν είναι punk φορυμ εδω μέσα . πως σου δωθηκε αυτή η εντήπωση?
Επειδή αρκέτα post σχετίζοντε με το punk δεν σημαίνει οτι το site είναι για το punk.
Μακάρι να υπήρχαν περισσότερα post για την reggae  αλλά δεν . . .

i love you!!!!exxexexxe!! :lol:
akou hippies is dead  :evil:

Xωρίς Βενζίνη Χωρίς Αλλοτρίωση
RaVe iS n0t a cRiMe - ReSpEkt tHe UnDeRgRoUnD tEkN0 MoVeMeNt aNd SuPp0rt fReE PaRtY
Σελίδες: [1] 2 3 4   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: