+ 
|-+  ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ» Σιχάματα» Τζιμης Πανουσης
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: Τζιμης Πανουσης  (Αναγνώστηκε 11037 φορές)
Against_All
Επισκέπτης
« στις: Νοέμβριος 15, 2006, 12:34:31 πμ »

Γιατι σιχενομαι τον Τζιη Πανουση

1.Ανθρωπος πολυ επαναστατης που μενει Νεο Ψυχικο(Εργατεια τιμιμενη)

2.Πουλαει επανασταση και τις χρεωνει 30+ ευρω στις παραστασεις του.( Να το παιξω και εγω επαναστατης μπας και βγαλω κανα φραγκο)

3.Ειναι Ολυμπιακος!

Αυτα τα καλα!

Περιμενω αποψεις!
Agahnim
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 15, 2006, 12:45:44 πμ »

1. k γω νέο ψυχικό μένω k μπορώ να πω ότι δεν είναι τόσο "καπιταλοπεριοχι" όσο πιστεύεις(και οι "αρχίδια" από η.ψυχικό είναι).καμια σχέση με παλιό ψυχικό αν και είναι απέναντι.ούτε σε όλη την κηφισιά παίζουν φράγκα..

όσο για τον πανούση όντως δίκιο έχεις.είχε σκάσει με ένα "ψιλοακριβο" αμάξι σε ένα "χαζαροπλαστιο" να πάρει glika.to χει κόψη τω μαλλί του
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2007, 11:23:58 μμ από tug »

Noisetronic
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 15, 2006, 12:55:59 πμ »

εγω ειχα ακουσει πως ητανε μαοκ, οτι κανει εμποριο βρεφων -σε καλες τιμες-, οτι εχει τροπικανα,σπιτι με πισινο,ατακτη πισινα κι οτι ειναι συγγενης του kmellos. <-- θα σας το επιβεβαιωσει και ο ιδιος.
kmellos
Forum Addict

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 15, 2006, 01:36:37 πμ »

Σιγα ρε, επιεδη δηλαδη ειναι μπατζανακης ενος ξαδελφου της μητερας του φιλου του συμαθητη του Γιαννη του εγγονου του ΚυρΘωμα φιλος του τυπου που ειχε σχεση με την κοπελια του πρωην εραστη της μητερας του Κωστα του φιλου του γειτονα της θειας και αδερφης της μητερας του γιου του θειου μου δεν σημαινει οτι ειναι συγγενης.

Μια φορα τον εχω δει..

ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΘΟΣ ΑΔΕΡΦΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ!

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
+Sick+
Junior forumist

« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 15, 2006, 01:44:47 πμ »

εγω τον παω παντως ειναι πολι καφρος
luben
Forum Normal

« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 16, 2006, 01:20:22 μμ »

1.εισαι κλειστομυαλος και κολλημενος
2.κοιτα να βρισκεις καλυτερα επιχειρηματα αλλη φορα
3.η ημιμαθεια ειναι πολυ χειροτερη απο την αμαθεια
4.ουτε κι εγω τον παω τον πανουση

:?
Anti-Manifesto
Junior forumist

« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 16, 2006, 10:03:55 μμ »

1) Συμφωνώ με τη Luben.
2) Ούτε εγώ τον πάω.
3) Επειδή παλιά τον ήξερα (οικογενειακός φίλος) μπορώ να πω ελεύθερα και από πρώτο χέρι ότι αυτά που κάνει και λέει τα κάνει και τα λέει (τουλάχιστον τώρα πλέον) για το show και επειδή δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο (δεν μπορεί να βρει καλύτερο "επάγγελμα", γουστάρει ο ίδιος με αυτό που κάνει).

Υ.Γ. Όχι ρε, δεν μένει Ν. Ψυχικό (που όντως δεν είναι τόσο καπιταλο-περιοχή, αν και τα έχουμε ξαναπεί αυτά περί Βορείων Προαστείων και στερεοτύπων), αλλά Πολιτεία !

..and yes I recognize the irony
the system I oppose affords me the luxury
of biting the hand that feeds
that's exactly why privileged fucks like me
should feel obliged to winge and kick and scream until EVERYONE HAS EVERYTHING THEY NEED
acab6
Newbie
*

« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 02, 2007, 02:44:37 πμ »

Γιατι σιχενομαι τον Τζιη Πανουση

1.Ανθρωπος πολυ επαναστατης που μενει Νεο Ψυχικο(Εργατεια τιμιμενη)

2.Πουλαει επανασταση και τις χρεωνει 30+ ευρω στις παραστασεις του.( Να το παιξω και εγω επαναστατης μπας και βγαλω κανα φραγκο)

3.Ειναι Ολυμπιακος!

Αυτα τα καλα!

Περιμενω αποψεις!

100% συμφωνο με βρισκεις... Δεν έχω να πω κατι άλλο, παντως καποια κομματια του μ' αρεσουνε.

Το πάθος γιά τη λευτεριά είναι δυνατότερο απ' όλα τα κελιά.
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 02, 2007, 11:29:54 μμ »

Εγω δεν θα συμφωνήσω φυσικά. Τον πάω με τα χίλια γιατί ειναι μαζί με Λαζόπουλο και μερικούς αλλους τα κακώς κέιμενα της χώρας. Δεν με ενδιαφέρει αν το κάνει για δουλειά, προσφέρει κατι το διαφορετικό, τσιγκλάει ιδεολογίες και καταστάσεις και κοιμισμένο κόσμο και αυτό μου φτάνει.
Για μενα υπάρχουν οι ανθρωποι με ιδεολογία και οι ανθρωποι χωρίς. Αυτοι με ιδεολογία χωρίζονται σε ρεαλιστές και ουτοπικιστές. Ο ρεαλιστής πατάει εδώ ,κοιτάει πως θα ζήσει και ας ερχεται σε πλήρη αντίθεση με την ιδεολογία του, παράλληλα ασκεί την ιδεολογία του και προσπαθεί για να αλλάξει μυαλά. Οι ουτοπικιστές αυτό το θεωρουν υποκρισία και πιθανόν να ειναι. Εγώ το σέβομαι πάντως και δεν με ενδιαφέρει αν στην ζωή του ο αλλος δεν συμβαδίζει απόλυτα με τα πιστεύω του (καθαρα από οικονομικής αποψης γιατι σε όλα συμβαδίζει και ο πανουσης και ο καθε πανουσης, απλα βλεπουμε λεφτα και λεμε α εχει μερσεντες. Σορρυ αλλα αν ειχα φραγκα θα ειχα playstation 3 και θεωρείται και πολύ χλίδα, αυτο θα μου αφαιρουσε το δικαίωμα να εχω την ιδεολογία που εχω;.
Οπως και να χει σεβομαι και τις 2 μεριές ,απλά θεωρώ εντελώς λάθος να κρίνεται ενας ρεαλιστης επαναστάτης με τα κριτήρια ενός φουλ 100% πορωμένου σε αλλο πλανήτη επαναστάτη. Δεν ειναι το ίδιο αλλά και τα δύο εχουν το ίδιο αποτέλεσμα. Ενας φίλος μου θα έλεγε μάλιστα οτι οι "εμπορική" επανάσταση φέρνει μεγαλύτερο αποτέλεσμα. Το εχουν πει και μια μπαντα αυτο.. the revolution will be televised..

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 03, 2007, 12:52:20 πμ »

Ρε συ tug αν και έχεις κάποιο δίκιο από την άποψη ότι περνάνε και κάποια μηνύματα προς τα έξω, υπάρχει ένα πολύ μεγάλο κενό μεταξύ του ps3 και με το αν κάποιος έχει στήσει μια επιχείρηση χρησιμοποιώντας το όνομα του. Και επίσης δεν κρίνετε κανεις από το αν βγάζει και ποσα βγάζει, αλλα από την στάση ζωής γενικότερα. Ο πανούσης εμενα δεν μου άρεσε και ποτε. Τώρα αυτό που λες στο τέλος, είναι καθαρά θέμα ιδεολογίας του καθενός και με βάση αυτής της ιδεολογίας μπορεί και να κρίνει τι θα αποδέχεται και τι όχι.

love is the basis of our revolution
::ladykiller::
oxou!
Forum Normal

::take me home::

« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 03, 2007, 07:31:29 πμ »

e,na pw ki egw tin apopsi mou [alla varieme na kanw metafrasi sta ellinika ine ke proi den exw kimi8ei akomi k.l.p. dikeologies].
emena o panousis den m'arese paliotera alla me tous kolitous pou exw epesa ki egw sta dixtia tou [hehe].
8a simfonisw me ton k7ulu pos den exei na kanei me ta poso vgazei o ka8enas alla apo ton tropo zwhs ke fisika pos ta vgazei. Giati an ine na ta vgazei epidi pataei epi ptomatwn ke to pezei tou xorou, telos pantwn, den mou leei kati.
tespa, ke stin politia na menei den mou leei kati. Ki egw an ixa ta xrimata 8a pigena na minw se poli megalitero spiti me perissoteres aneseis ke 8a eperna ke to ps3 ke ton kenourio mac me tin 24ara o8oni giati i 20ara mou fenete mikri pia. Mono kapoios pou den 3erei auta pou ite exw kanei ite kanw mporei na pei pos ime apolitisti ;i lifestyle ke mlk diafores. Etsi den ginete na krinoume ton panousi ke ka8e panousi apo auto pou vlepoume. Den 3eroume ti kanei, pos ferete, an ine auto pou dixnei ;i an ine kati allo.
Ke ti na pw re pedia...
den mporw na fantastw pws enas an8rwpos pou exei grapsei tragoudia opos to "ena tragoudi gia ton ximona" ;i ton lako me ta astia, na ine mlk.
auta.

ps. sigoura 8a i8ela na grapsw ke kati akomi alla pesan varies oi rakes gia auto epifilasome [opos panta]

tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 04, 2007, 04:45:24 μμ »

Ξεχασες να αναφέρεις και το νεοέλληνες καθώς και πολλά άλλα που αν μη τι αλλο... τι να πω.. εγώ πάντως καραγουστάρω. Γενικώς δέχομαι τις "βοήθειες" τις εναλλακτικές στον κόσμο μας ακόμα κι αν βρωμάνε από πίσω. Ειναι θεμα αποτελεσματος για μενα, για αλλους υποκριτισμου. Οπως ειπε κι ο Kthulu ,οπως το νιώθει ο καθένας. Αν και εμείς ειμαστε ανιωθοι. 

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
fatimahill
Junior forumist

« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 01:16:29 μμ »

ο πανουσης κανει ενα ειδος χιουμορ αλλα δεν μου αρεσει το χιουμορ του και αλλο δεν μου αρεσει επειδη εχει τζιπ ...
οκ αν το κριτηριο για να κρινουμε καποιον ειναι αν εχει πολλα λεφτα=κακος ,λιγα λεφτα=καλος ,τοτε μιλαμε για λαικιστικη παραζαλη

δεν νομιζω να το επαιξε ποτε επαναστατης ο πανουσης,μαλιστα και τον εαυτο του σατυριζει σε αυτο το θεμα και νομιζω οτι κανει το κεφι του απλα ,εσεις εχετε το προβλημα μαλλον που του βαλατε ταμπελα.
noisetronica
Newbie
*

« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 04:19:39 μμ »

αν το κριτηριο για να κρινουμε καποιον ειναι αν εχει πολλα λεφτα=κακος ,λιγα λεφτα=καλος ,τοτε μιλαμε για λαικιστικη παραζαλη

ωραιος. μου ειναι συμπαθης ο πανουσης ως χιουμορ απο την αλλη εχει πει και απιστευτες μαλακιες
Ψαρόπουλος
Junior forumist

« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 05:01:00 μμ »

+1 στους δυο προλαλήσαντες
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: