Αποστολέας Θέμα: Leon  (Αναγνώστηκε 4404 φορές)
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Ιούλιος 01, 2005, 04:10:55 πμ »

Τέλειο έργο. Ένα εργο αφιερωμένο στην δύναμη της αυτοθυσίας, ακόμα και στις πιο απίθανες σχέσεις. Την καρδιά την γεμίζει η επαφή ενός ανθρώπου, όχι μόνο ερωτικά, τα μικροπράγματα γεμίζουν ζωές, αλλάζουν ζωές, το να δίνεις είναι μεγαλύτερη χαρά απ'το να πέρνεις, μοιρασμός ψυχών και ένα ανεξήτηλο νόημα ζωής κυλάει στο τέλος, βάζωντας με έναν τραγικό τρόπο τις ζωές στην ομορφιά του να δίνεσαι ολοκληρωτικά, με μια θυσία.
 Εργο κοινωνικό θα έλεγε κάποιος, φιλοσοφικό θα έλεγα εγώ. Ηθοποιοί απίστευτοι για τον ρόλο τους, ζουν πραγματικά το έργο, ρεαλιστικό μέχρι το κόκκαλο σε μια αχανή ζούγκλα που λέγεται γη. Σε ξυπνάει και σε πάει στην άλλη πλευρά, σε κάνει να σκεφτείς, να χαμογελάσεις ξέρωντας ότι στο τέλος θα σε διαλύσει. Από τα πιο δυνατά εργα που έχω δει. Πολύπλευρο, θίγει άπειρα πράγματα με μια κάμερα που γυριζει σαν τρελή γύρω από την ουσια του ανθρώπου και των σχέσεων. Δείτε το οπου το βρείτε.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 23, 2007, 02:44:15 μμ από tug »

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 01, 2005, 05:22:12 μμ »

δεν εχω παρα να συμφωνησω για αυτην την ταινια..μα πως γινεται καθε φορα που την βλεπω να συγκηνουμαι παλι??? :lol:

Νo matter what i say,No matter what i do,i can't change what happened...
antonis_x
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 22, 2007, 09:41:46 μμ »

πολυ παλιο το θεμα,αλλα ειναι απο τις αγαπημενες μου ταινιες(στην κατηγορια της).την εχω δει 4-5 φορες,την ειχε δειξει και στην τηλεοραση πριν κατι μηνες.ειναι γαματη ταινια...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 22, 2007, 09:50:35 μμ από antonis_x »
hardcoUradas
Newbie
*

Φύλο: Άντρας

BeLIEve

« Απάντηση #3 στις: Μάιος 27, 2007, 11:57:44 μμ »

Πραγματικά φοβερή ταινία.. την είχε δείξει η ΝΕΤ πριν κάμποσους μήνες… Έχει και τρομερές ερμηνείες όπως του Jean Reno..

Molotov
Newbie
*

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 29, 2011, 04:03:05 μμ »

Η μαλακία είναι ότι κυκλοφορεί περισσότερο στην "κομμένη" έκδοση, με σημαντικές σκηνές της ταινίας να λείπουν. Και στην tv την κομμένη έκδοση έδειξαν
Αν θέλετε μπορείτε να την ψάξετε στο internet στην uncut έκδοση
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 07:38:08 μμ »

Ναι;;; θα τσεκαρω, εγω dvd το χα δει παλια.. θα ψαξω για uncut.. thanks.

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: