+  Diymusic.org
|-+  ΜΟΥΣΙΚΗ» Περι μουσικής» αλλα είδη μουσικής...
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: αλλα είδη μουσικής...  (Αναγνώστηκε 44382 φορές)
mpakis
Junior forumist
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Σεπτέμβριος 23, 2006, 12:52:31 μμ »

εκτος από punk-hc(που πιστεύω ότι οι περισσότεροι εδώ ακούτε) τι αλλα είδη μουσικής ακούτε η σας αρέσουν?
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 23, 2006, 01:11:42 μμ »

Τίποτα άλλο. Μόνο punk!   τα υπόλοιπα είναι τρέντυ μαλακίες.
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 23, 2006, 01:12:44 μμ »

Αυτή τη στιγμή Dub.

-Sino.
negro_zine
Forum Normal

« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 23, 2006, 01:51:19 μμ »

Παράθεση από: "KGB"
Τίποτα άλλο. Μόνο punk!   τα υπόλοιπα είναι τρέντυ μαλακίες.

Έχει δίκιο ο άτιμος ο KGBούλας κ πραγματικά ντρέπομαι που ακούω κ άλλα διαφορετικά πράματα....:oops:
Λοιπόν , τελευταία έχω κολλήσει με surf / garage ιστορίες κ μάλιστα με ένα γαμάτο instrumental surf γκρουπάκι , τους Νebulas . Για όποιον έχει παρόμοια γούστα, μπορούμε να ανταλλάξουμε τις αμαρτωλές μας αποκλίσεις από τον ορθόδοξο δρόμο του πανκισμού κ των μοϊκανών παπάδων...

------------------------------------------------
Johnny Negri - Waves of Expression
-------
Άφησα ένα όνειρο στη μέση κ αυτό πήγε στην άκρη του κόσμου......
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 23, 2006, 02:49:27 μμ »

Έχεις τσεκάρει τη συλλογή Enjoy the Greeks; Από Ducky Boys μέχρι Teddyboys from the Crypt, τα σπάει κανονικά -- δεν υπάρχει κομμάτι μέσα που να μην αξίζει. Ξεχωριστή περίπτωση ο Perros...

Αν το ψάξεις σε τίποτα βινυλιάδικα, το φέρνουν σε πολύ φτηνές τιμές [εγώ το βρήκα 6 ευρώ και τα άξιζε χαλαρά...].

-Sino.
standXup
Junior forumist

« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 23, 2006, 03:12:03 μμ »

Αυτη τη στιγμή ακούω ένα διπλό βινύλιο τον Creedence Clearwater Revival που είχα βρει με 3 ευρώπουλα (!). Κρίμα που βρέχει και κάνει κρύο αλλιώς θα την έβγαζα με μπίρες και κάνα barbecue!

Η CCR είναι για μένα η καλύτερη rock μπάντα όλων των εποχών!!!    
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 23, 2006, 07:25:02 μμ »

*αγκαλιάζει StandXup*

Well said! Με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα τώρα τελευταία έχω χαζέψει... Μόνο κανένας να πεταχτεί και να πει πως γουστάρει NON ή Frank Zappa μου μένει και στέλνω ταχυδρομική επιταγή στον kthulu!    

-Sino.
MiaMauriPetalouda
Junior forumist

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 23, 2006, 08:59:03 μμ »

Παράθεση
Μόνο κανένας να πεταχτεί και να πει πως γουστάρει NON ή Frank Zappa μου μένει και στέλνω ταχυδρομική επιταγή στον kthulu!

για captain beefheart τι κανεις;;;;;;

τα σκυλάδικα δε σβήνουν αναμνήσεις
Apolitistos
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 23, 2006, 09:19:51 μμ »

Psy trance στα8ερα,τπτ hardtechno kai rebetika αντε και κανα "αμοιβαια τα αισ8ηματα μωρο μου"
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 23, 2006, 09:36:53 μμ »

Παράθεση από: "MiaMauriPetalouda"
για captain beefheart τι κανεις;;;;;;

Σε παντρεύομαι! :lol:

-Sino.
Noisetronic
Επισκέπτης
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 24, 2006, 12:46:03 πμ »

Παράθεση από: "Sino"
Μόνο κανένας να πεταχτεί και να πει πως γουστάρει NON ή Frank Zappa μου μένει και στέλνω ταχυδρομική επιταγή στον kthulu!    

-Sino.

Να σου πω την πικρη αληθεια  παλια ημουνα πωρωμενος με τον "κυριο" Boyd Rice. Οσο τέλεια ειναι η αισθητικη του, αλλο τοσο μαλακας είναι... checkαρε και το Antipop art (μιλαμε τρομερη αισθηση του χιουμορ-αλλα τρελος μαλακς ο τυπος). Είναι αισχρο να βλεπεις το dada να γίνεται ρατσιστικό... α ξεχασα,πλεον βριζει τον ντανταϊσμό.... μλκας Δαρβινιστης....
+Sick+
Junior forumist

« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 24, 2006, 12:46:44 πμ »

1.ska,rocksteady,regae,calypso,dub,dancehall η jamaica έχει βγάλει και γαμώ τις μουσικές

2.blues,jazz(ήblues+fusion),funk,hiphop,groovy η αφρική και αν έχει βγάλει μουσική

3.ρούμπα,σάλσα,latin να μην μιλήσω για την κουβα και την λατινική αμερική

4.triphop,breakbit

5.punk,hardcore από hardcore προτιμώ sXe
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 24, 2006, 01:07:02 πμ »

Παράθεση από: "Noisetronic"
Να σου πω την πικρη αληθεια  παλια ημουνα πωρωμενος με τον "κυριο" Boyd Rice. Οσο τέλεια ειναι η αισθητικη του, αλλο τοσο μαλακας είναι... checkαρε και το Antipop art (μιλαμε τρομερη αισθηση του χιουμορ-αλλα τρελος μαλακς ο τυπος). Είναι αισχρο να βλεπεις το dada να γίνεται ρατσιστικό... α ξεχασα,πλεον βριζει τον ντανταϊσμό.... μλκας Δαρβινιστης....

Να σου πω επίσης μια πικρή αλήθεια -- δε τον πιάνεις. Δεν έχει να κάνει με "ρατσισμό" όσο με προκλητικότητα... Πώς είχα την εντύπωση πως η προκλητικότητα μετράει; Τέλος πάντων, για εμένα μετράει! Το Antipop Art είναι κυριολεκτικά γαμάτο, όσο γαμάτο μπορεί να είναι οτιδήποτε μπλέκει τα όρια και μπερδεύει. Το ίδιο και δίσκοι σαν τον "Might!".

Το Dada? Το Dada είναι χειρότερο από το μπανκ -- και πολύ πιο πεθαμένο. Αυτό που κάνει ο Ράις, είναι πολύ πιο νταντά από οτιδήποτε θα μπορούσε να χαρακτηριστεί νταντά σήμερα: παίζει με τις ηθικές, τα πάθη και τις νόρμες του σήμερα, αλλά με πολύ πιο άσχημο τρόπο. Μπράβο του. Επίσης -που και που- κάνει και μουσικάρες.

Ζήτω οι ΝΑΖΙ, οι καπιταλιστές και οι πωλητές παγωτού!

-Sino.

Υ.Γ. Τραγουδήστε όλοι μαζί μου: όσο υπάρχει το χθες, υπάρχει ελπίδα! :cry:
Noisetronic
Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 24, 2006, 01:31:06 πμ »

Παράθεση από: "Sino"

Να σου πω επίσης μια πικρή αλήθεια -- δε τον πιάνεις. Δεν έχει να κάνει με "ρατσισμό" όσο με προκλητικότητα... Πώς είχα την εντύπωση πως η προκλητικότητα μετράει; Τέλος πάντων, για εμένα μετράει! Το Antipop Art είναι κυριολεκτικά γαμάτο, όσο γαμάτο μπορεί να είναι οτιδήποτε μπλέκει τα όρια και μπερδεύει. Το ίδιο και δίσκοι σαν τον "Might!".

Κοιτα οταν λες προκλητικοτητα το καταλαβαινω π.χ. οι crass φοραγαν στρατιωτικες στολες,οι death in june (δηλωμενοι μαρξιστες) ντυνονται τελειως ναζιστικα, οι feindflug ντυνονται σαν σταλινικοι και νεοναζι αλλα το κανουν ειρωνικα (οπως και οι laibach), o sid φοραγε σβαστιγκες για να σοκαρει... αλλο αυτο κι ο αλλο ο Boyd Rice, οταν χρησιμοποιει φωτογραφιες με νεοναζι νεγρους της Αφρικης το κανει εν μερη για να σοκαρει αλλα και για να εξευτελισει τους νεγρους. Πηρε καποια στοιχεια απο τον Δαρβινο και τα εκανε πολιτικη θεωρια... σου λεει ο μαυρος ειναι πιο κοντα στον πιθηκο απο οτι ο λευκος οποτε ειναι πιο ηλιθιος και πρεπει να του φερομαστε σκατα..... "Προοδευτικός ρατσισμος" σου λεει εμεις δεν πιστευουμε σε εθνη και σε νομους,μονο σε φυλες... Αμα διαβασεις ορισμενες αποψεις του θα δεις.... Τωρα ισως να αφηνει ανοιχτα παραθυρα κι αναλογα οπως τα ερμηνευει κανεις,αλλα αυτο με τον σοσιαλιστικο δαρβινισμο παραπαει

Παράθεση
Το Dada? Το Dada είναι χειρότερο από το μπανκ -- και πολύ πιο πεθαμένο. Αυτό που κάνει ο Ράις, είναι πολύ πιο νταντά από οτιδήποτε θα μπορούσε να χαρακτηριστεί νταντά σήμερα: παίζει με τις ηθικές, τα πάθη και τις νόρμες του σήμερα, αλλά με πολύ πιο άσχημο τρόπο. Μπράβο του. Επίσης -που και που- κάνει και μουσικάρες.

Ζήτω οι ΝΑΖΙ, οι καπιταλιστές και οι πωλητές παγωτού!

Το DADA ειναι εδω ενωμενο δυνατο!

Μπραβο ρε σινο παντως,παρολο που γενικοτερα η αισθητικη μας δεν πολυσυμπιπτει εχουμε κοινα γουστα
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 24, 2006, 02:26:02 μμ »

Eγώ ασχολούμαι σε αισχρό επίπεδο με πολλά είδη μουσικής πλέον.Μιλάμε ίσως και 4 ώρες την μέρα μουσικη, βάλε και 1μιση ώρα όταν ξαπλώνω το βράδυ με cd mp3 player και κομπλε...δεν μπορώ χωρίς μουσική.
Υπήρχαν εποχές που άκουγα μόνο τριτογεννήτικο πανκ (no fun at all, good riddance και πάει λέγοντας) αλλά θα πω ότι μου αρέσει πολυ το numetal (ναι δυστυχώς), το καλό emo στυλ at the drive in, πιάνω και τους θεούς To what end που είναι hardcore και καταλήγω σε songs ohia για να πέσει η νύχτα...
Αυτό τον καιρό έχω κυριολεκτικά λιώσει το τελευταίο του kgb καθώς το κοπάδια και μερικά άλλα κομμάτια με έχουν αγγίξει πολύ. Επίσης guano apes και τα μυαλα στα κάγκελα...
Γενικώς πανκ, αλτερνατιβ, εμο, νουνου μεταλ και οτιδήποτε άλλο έχει μελωδία εκπληκτική στην φωνή ασχέτως σύνθεσης!!!
Επίσης καλύτερο ελληνικό κομμάτι όλων των εποχών μου το φαινόμενο του Καρρά!!!!
[/img]

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: