+ 
|-+  ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ» Πολιτικά» Φανατισμός - Ρατσισμός» 11/9
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: 11/9  (Αναγνώστηκε 15995 φορές)
panicline
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 15, 2006, 08:18:51 μμ »

Πως δεν χαμπαριαζουν ρε συ? Εχεις δει ποσοι ψηφιζουν στην Αμερικη; Το 30 με 40 τις 100!

Αλλα εχουν χουντα!

Υπαρχει και η αλλη Αμερικη των κινηματων και της αντιστασης.Ακομα και μουσικα να το παμε ,δες ποσα χιλλιαδες συγκροτηματα ,απο εμπορικα μεχρυ d.i.y  βριζουν την Κυβερνηση τους.

Στα αντιπολεμικα συλαλλητηρια ξειρεις ποσα εκατομμυρια κοσμου πειρε μερος;

Μηπως να θυμισω οτι το κινημα κατα της παγκοσμιοποιησης ξεκινησε απο το ΣΙΑΤΛ με τους 300.000 διαδηλωτες;

Απλα καποια πραγματα δεν γινονται πολυ γνωστα εδω. Ο αυτονομος συνδικαλισμος εκει ειναι 100 φορες πιο οργανομενος απ`οτι εδω.Και πολλα πολλα αλλα.

Εδω στην Ελλαδα το κακο ειναι οτι οι πιο πολλοι (δεν λεω για σενα Anarchy) μισουν τον Αμερικανικο λαο γενικα.

KGB για εξηγησε γιατι το λες αυτο?

-Nomos einai to dikio toy Giwta-
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 15, 2006, 08:54:18 μμ »

Παιδιά προσωπικά είμαι της φάσης think globally act locally. Δε με απασχολούν, δήλωσα ότι είμαι προκατειλημένος. Σιχαίνομαι ότιδήποτε βρωμάει αμερικανίλα, εκτός από την παγκόσμια δικτατορία που κανείς δεν αμφισβητεί και κανείς δε μπορεί να κάνει τίποτα για αυτό, η αμερική για μένα συμβολίζει την ισοπέδωση των τοπικών πολιτισμών (όχι ότι δεν υπάρχουν τοπικές ευθύνες για αυτό) παγκοσμίως. [προσέξτε: είπα συμβολίζει]

Γενικά, δε γούσταρα ποτέ κλασικό rock, blues, jazz, αμερικανικές περιπετειούλες της πούτσας, χιπχοπ και οτιδήποτε αμερικανικό. ΔΕΝ με απασχολούν. Δεν έχω πρόβλημα με τους αμερικανούς, απλά δε δίνω δεκάρα. Είναι τόσο απλό.

Έτσι, παρεπιτόντως, πάρτε ένα σκηνικό.

Μιλάω με αμερικάνο, και του λέω: πως εξηγείς ότι το 99& των serial killers είναι αμερικάνοι; και μου λέει: δεν είναι ότι είναι όλοι αμερικάνοι, απλά εμείς έχουμε την άποτελεσμαστικότερη αστυνομία και γιαυτό τους πιάνουμε!  

[χαρακτηριστικός χαζο-αμερικάνος τσοντάκιας απο το κολοράντο ]

Ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον έχει η συζήτηση για τους Εβραίους, οι οποίοι είναι πιθανότατα αυτοί που υφίστανται το μεγαλύτερο ρατσισμό - έλα όμως που αυτό είναι σε πολλές περιπτώσεις δικαιολογημένο! Και αν βγεις και μιλήσεις για αυτά, κινδυνεύεις να χαρακτηριστείς ναζι. Η αλήθεια είναι ότι οι κυβερνήσεις των εθνών και το κεφάλαιο καθορίζουν τις επεμβάσεις, ενώ ο λαός είναι σχετικά αβουλος, όμως είτε μας αρέσει , είτε όχι, ορισμένα έθνη / λαοί έχουν σχετιστεί με αρνητικά πράγματα. Και αυτό είναι δικαιολογημένο. Οι γερμανοί νοιώθουν ντροπή για αυτό ακριβώς τον λόγο (για το ναζιστικό τους παρελθόν) και για αυτό είναι ενοχικοί ως προς το Ισραηλ. tbc.
panicline
Forum Normal

« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 16, 2006, 02:22:13 πμ »

Παράθεση από: "KGB"

Γενικά, δε γούσταρα ποτέ κλασικό rock, blues, jazz, αμερικανικές περιπετειούλες της πούτσας, χιπχοπ και οτιδήποτε αμερικανικό. ΔΕΝ με απασχολούν. Δεν έχω πρόβλημα με τους αμερικανούς, απλά δε δίνω δεκάρα. Είναι τόσο απλό.

Μα σχεδον ολα τα ειδη της Rock απο την Αμερική ξεκινησαν.

Παράθεση από: "KGB"

Μιλάω με αμερικάνο, και του λέω: πως εξηγείς ότι το 99& των serial killers είναι αμερικάνοι; και μου λέει: δεν είναι ότι είναι όλοι αμερικάνοι, απλά εμείς έχουμε την άποτελεσμαστικότερη αστυνομία και γιαυτό τους πιάνουμε!  

Δεν ειναι ολοι οι serial Killers απο την Αμερικη απλα η Αμερικη ειναι 60 φορες μεγαλυτερη απο την Ελλαδα και ετσι εχει 60 φορες περισσοτερους serial killers. Επισης η χωρα ειναι τεραστια οποτε κρυβονται πιο ευκολα οποτε το τολμουν και πιο ευκολα.

KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 16, 2006, 09:41:12 πμ »

Ναι;  

Η μακραν ανώτερη μορφή ροκ, το κράουτροκ, είναι γερμανικής προέλευσης

well
τότε join aftomaton στην εκστρατεία υπερ τους! εγώ νυστάζω.... αλήθεια,τα διάβασες αυτά που λές, ή τα λες έτσι;
panicline
Forum Normal

« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 16, 2006, 04:38:12 μμ »

Τι ειναι αυτο το κρουνροκ?  Αμα δεν υπηρχε το rock δεν θα δημιυργουνταν και αυτο.

Και ενα αφιερωμενο στον KGB :

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΛΑΟ!
ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ!

:twisted:  

kmellos
Forum Addict

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 16, 2006, 04:57:42 μμ »

Μεχ μεχ μεχ τι λες ρε ταυτοχρονε KGB???

Το hiphop ειναι και ΓΑΜΩ! Και γαμω τον KGB

Καταλαβαινω πως ειναι να εχεις προκαταληψη (εχω κι εγω) γιαυτο και δεν σε πολυπριζω.. θα καταλαβεις καποτε (οπως καταλαβα κι εγω) αλλα μην βριζεις το hiphop αλλιως θα σε αποκαλεσω καλλιτεχνη μουσικο που εχει δημιουργησει παρα πολλα ΕΙΔΗ μουσικης!

Το hiphop μπορει να αναπτυχθηκε στο αμερικα, αλλα εχει ριζες στην αφρικη (μαυροι σκλαβοι κτλ..)

"Το ειδος εχει ριζες βγαλμενες απο την αφρικη
κι ας ηρθε απο την σκατοαμερικη"

Τον καιρο που ξεκινησε το hiphop εκει, αλλο ηταν ο αμερικανος και αλλο ο μαυρος.

Και μην του κολλατε πολυ ρε του KG. Αλλο ΑΝΤΙ-αμερικανισμος και αλλο "στα φρυδια μου η αμερικανοι" που λεει ο καγκες.

Τελος, φιλτατε καγκε σε αλλο ποστ λες οτι σε απασχολει η λαογραφια και η φυση, οποτε μπορεις να μελετησεις τους αμερικανους και να καταλαβεις πως εξελισετε η ανθρωπινη βλακεια και γενικα κατι θα παρεις απο αυτους αφου ειναι μοναδικοι..

Ενα ενδιαφερον κειμενακι (σε ενα ενδιαφερον site) για τον αντι-αμερικανισμο.

ενδιαφερον κειμενακι

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 17, 2006, 03:37:14 πμ »

Nαι η αντζελίνα τζολί είναι.Αυτό για τον kgb που λέει μαλακίες για την αμερική.Αμέρικα όλε΄όλε όελλλελελε!!!!

:lol:

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
Noisetronic
Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 17, 2006, 02:05:25 μμ »

kmellos ωραιος! η terminal 119 ειναι απο τις πιο αξιολογες ομαδες του χωρου checkαρε κι αυτο το κειμενο τους Η κρυφή γοητεία του αριστερού αντισημιτισμού

ΣΚΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΖΕΛΙΝΑ ΤΖΟΛΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΝΙΚΑ ΜΠΕΛΟΥΤΣΙ
ΓΕΩΡΓΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΡΕ ΜΟΥΤΡΑ!

kgb krautrock ολα τα λεφτα! αλλα περισσοτερο ολα τα λεφτα ειναι το πρωιμο γερμανικο new wave (Neue Deutsche Welle)
Apolitistos
Επισκέπτης
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 17, 2006, 03:16:29 μμ »

Kmello δεν χρειαζεται να μελετησεις τους αμερικανουσ  εποικους για να κατανοησεις την βλακεια την γνωριζεις που λεει ο λογος χτυπωντας και το διπλανο κουδουνι.
Ενδιαφερον το κειμενακι Noisetronic πλεων εχει γινει ο αντιαμερικανισμος τοσο μοδα οσο η μοικανα.
Παράθεση
Το αριστερο μου αφεντικο τη ζωη πατινι μουχει κανει και υστερα μου λεει πως  φταινε οι αμερικανοι.

Πραγματικα δεν προσφερουμε τιποτα με το να ειμαστε αντιαμερικανοι ουτε την καταταση θα αλλαξουμε ουτε 8α αναστησουμε τους απανταχου νεκρους ινδιανους που πλεων στην αμερικη ειναι αποκλισμενοι κυριολεκτικα αφου τους δωσανε ενα μαγαζακι να κανουν την δουλεια τους και να μην εξεγειρονται.Στην κεντρικη αμερικη υπαρχει δραση ακομα αλλα αποδυναμομενη χωρις παραλληλα να δεχομαι την τακτικη του Καναδα οπου τους εχει τοπο8ετισει(αυτους που εζησαν)σε μια περιοχη και ειναι κατα κυριο λογο second class citizens.Αυτοι ναι μπορουν να ειναι αντι(νεο)αμερικανοι και με το παραπανω οχι ομως εγω που συντιρω πχ. την Silicon Valley  για να κανω την δουλεια μου,να ψυχαγωγιθω και οσα αλλα μπορει να σου προσφερει ενας semiconducrtor.

Σαφως και δε συντασεσαι με τα λεγομενα-προσταγες της Αμερικανικης αυτοκρατοριας αλλα οι πηγες στερεψαν και σε λιγο αν οχι και τωρα θα πινουμε μονο απο αμερικανικο ή απο αλλη ελευθεροεμπορικη χωρα.

Ασχετο η τουρκια πλεων εχει μετατραπει σε κολοσσο παραγωγης προιοντων
με αμετρητα εργοστασια απο ευρωπαικες και αμερικανικες πολυε8νικες.Αλλο ενα 8υμα του ελευ8ερου εμποριου.
luben
Forum Normal

« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 26, 2006, 10:24:24 μμ »

μεγαλη παρενθεση (τι ειναι τι krautrock και ποια ειναι ακριβως η σχεση του με τα Brassica oleracea var. capitata κοινως λαχανα καθως και με τα sauerkraut,krautsalat κτλ κτλ...? ) κλεινει η μεγαλη παρενθεση.

ω,ναι,λατρευω τη συστηματικη βοτανικη τελικα!
ROOOAAAR
Junior forumist

« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 27, 2006, 05:00:15 μμ »

ΣΚΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ-ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ-ΣΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ-ΣΤΟΥΣ ΕΛΒΕΤΟΥΣ.............ΣΚΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ :x

ΜΟΝΟ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΑΠΑΓΑΓΕΙ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΚΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΠΥΡΕΣ :roll: !!!!!!!!!!

lack nebula, seething in my brain
Then your fucking world brings me down again...
kmellos
Forum Addict

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 27, 2006, 05:14:35 μμ »

ROOOAAAR αν θελεις να το πω στα αδεφια μου να στο ξανακανουμε.
ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ ΠΟΥ ΗΠΙΕΣ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ! ΚΑΤΑΡΑ!

Apolitiste κι εγω εχω βλακεια αλλα οπως και να το κανουμε οι περισσοτεροι αμερικανοι ειναι βλακες. Κι εγω αν ζουσα εκει θα ημουνα. ΣΤΑΝΤΑΡ το λεω αυτο. Τα κολπα αποβλακωσης του συστηματος ειναι πιο πολλα και πιο ισχυρα.

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
ROOOAAAR
Junior forumist

« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 28, 2006, 11:48:15 πμ »

SORRY ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ,ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΣΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΡΟΝΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΠΕΡΓΟΥΣΑΝ

ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Η ΓΑΛΛΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΜΠΙΝ ΛΑΝΤΕΝ,ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΧΤΕΣ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ ΚΑΙ ΦΟΡΟΥΣΕ Τ-SHIRT "IN LOVE WITH THE POPE" :?  
         ΑΛΗΤΕΣ- ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ :evil:

lack nebula, seething in my brain
Then your fucking world brings me down again...
Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: