Αποστολέας Θέμα: PARKINSONS+XASMA  (Αναγνώστηκε 25302 φορές)
themis
Junior forumist
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Ιούνιος 24, 2005, 12:58:27 πμ »

λοιπον πιστευω πως θα ειμαι το λιγοτερο αντικιμενικος γιατι ειναι δυσκολο να πω για αυτες τις 2 υπεροχες μπαντες καθοτι και φιλοι μουκαι οτι και να πω μονο καλο θα ειναι....

ΠΑΡΚΙΝΣΟΝΣ ακουσα περιπου πρωτη φορα πριν 2 χρονια (η αναγκη να ονειρευσαι) και επαθα πλακα μαρεσαν οι σατιρικοι σε καποια τραγουδια στιχοι που ηταν σαφως και καυστικοι και τωρα με το νεο σι ντι και νεα τραγουδια ηταν γαμω..και ευτηχως τους ειδα και ζωντανα και 2 φορες μαλιστα...το σι ντι το εχω λιωσει....

Την πρωτη φορα που ειδα τους χασμα ζωντανα δεν ειχα ιδεα πιοι ειναι και τι παιζουν γιαυτο και ημουνα επιφιλακτικος στο τι θα ακουγα...και ξαφνικα ειδα ενα τυπα να λεει κυκλους κανει το μυαλο μου...και τα λοιπα πειρα λοιπον το σιντι  τους και απο τοτε το εχω λιωσει επισης και το 3 τους σι ντι γαμαει και δερνει και αυτο που μαρεσει ειναι ο πειραματισμος στην μουσηκη τους  (3ο σι ντι) μπραβο παιδες κιπ γκοιουινγκ)!!!!!!!!!

*SOMETIMES WHEN I LOOKING TO YOUR EYES I SWEAR THAT I CAN SEE YOUR SOUL*
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 27, 2005, 12:43:46 πμ »

λοιπον να πω και εγω την αποψη μου για αυτες τις 2 μπαντες..δεν γνωριζω κανεναν απο καμια μπαντα προσωπικα οποτε η γνωμη ειναι αντικειμενικη..αλλα τωρα που το σκεφτομαι αφου ειναι γνωμη μου ειναι υποκειμενικη.. :? ..τελος παντων συνεχιζω..

Χασμα : τους χασμα τους ειδα πρωτη φορα μαζι με τα αρχιδια πριν κατι χρονια στην πρωτη συναυλια d.i.y. που πηγα..δεν ηξερα απολυτως τιποτα για αυτους αλλα μετα την συναυλια πηρα το πρωτο τους cd..τωρα και τα 3 cd λιωνουν συχνα στο cd player ενω περιμενω με λαχταρα την καθε φορα που θα ανεβουν καβαλα..γενικα απο τα λιγα ελληνικα γκρουπακια που γουσταρω με 1000..και απο αποψη ηχου αλλα και στιχων μου αρεσουν πολυ..και ωραια η αλλαγη τοσο μουσικα οσο και στιχουργικα που κανανε στο τριτο cd..

Παρκινσονς : ακομα μια μπαντα που πρωτα ειδα σε συναυλια και μετα πηρα το cd τους..μου αρεσουν και μουσικα αλλα και στιχουργικα αφου εχουν και αστεια αλλα και σοβαρα τραγουδακια..αλλα ερωτευτηκα τα live τους..πολυ ενεργεια και πολυ κεφι..[/list]

Νo matter what i say,No matter what i do,i can't change what happened...
TreCool
Junior forumist

« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 27, 2005, 04:50:47 μμ »

οχι οχι !!! δεν θα βγαλω κακια!!

Χασμα:ωραιο γρουπ  κ στιχουργικα κ μουσικα αλλα πιστευω πως δεν τους αξιζει η τοση διαφημηση που ακουω(προσωπικα παντα) απο απειρο κοσμο...!δεν λεω οτι δεν ειναι καλοι ομως για να μην παρεξηγηθουμε κ χωρις λογο...εχουν κ κομματαρες οπως ''αντεκδικηση κ υπομονη'' που τα σπανε!

PARKINSONS: προσωπικα οτι καλυτερο εχει βγει στην ελλαδα(κ οχι μονο σε diy φαση αλλα κ γενικοτερα στην πανκ ροκ σκηνη της χωρας).μπορω να πω ανεπιφυλακτα πως τους βαζω πολυ παραπανω ακομα κ απο γρουπ οπως ''στρες,γενια του χαους,Αντι κτλ''
δεν ξερω πως μου εκατσαν ετσι αλλα τους γουσταρω σε καθε τραγουδι κ απο την μουσικη-μελωδικη(που γουσταρω) αποψη,αλλα κ απο τους ειρωνικους-καυστικους αλλα παντα σοβαρους κ γαματους στιχους.
συγχαρητηρια!!!
υ.γ. ταγκ μην κοκκινιζεις.... :oops:  :oops:
cheers

κουω ακομα green day
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 29, 2005, 01:00:04 πμ »

καταγγελω οτι ο τρε κουλ γλυφει τον tug για να του δωσει περισσοτερο χωρο ωστε να κατεβαζει περισσοτερα κομματια απο εμας τον μηνα...

τρε κουλ ενω μου αρεσουν παρα παρα μα παρα πολυ οι χασμα το αντεκδικηση και υπομονη πλεον ειναι απο τα κομματια που δεν μου αρεσουν και τοσο..ψαξε καλα τα κομματια τους..εγω ανακαλυψα τραγουδαρες που δεν τις ειχα προσεξει πολυ απο τα πρωτα ακουσματα..

SKAX
Junior forumist

« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 29, 2005, 12:23:50 μμ »

Oι Χάσμα είναι όλα τα λεφτά. Τη πρωτη φορα που τους ακουσα(κατα τύχη)  ειδα μια ενεργεια και μια αποδοχη τρομερη, μετα απο καιρο επεσε στα χερια μου η Αντεκδικηση και χωρις να το παρω χαμπαρι σε λιγο καιρο ειχα κολλησει αγρια και οπως ειπε ο stavrosav οσο ακους ανακαλυπτεις και αλλα τρομερα τραγουδια που δε τα πολυπροσεχεις με την πρωτη.Με διαφορα για μενα η κορυφαια μπαντα σε ολο το ευρος του πανκ και ροκ

Τους Parkinsons δε τους ειχα και πολυ σε εκτιμηση αρχικα οταν ακουσα τον 1ο δισκο τους οχι οτι ηταν κακοι αλλα δε με εντυπωσιαζαν μεχρι που βγηκε ο νεος δισκος και ειδα μια μεταμορφωση ανελπιστη και με πορωσαν για τα καλα .Δυστυχως ειμαι γκαντεμης και δεν εχει κατσει να τους εχω δει live .
Τέλος ειναι παρα παρα πολυ κριμα παντως να μην συνεχισουν για εχουν πολλα να προσφερουν.
TreCool
Junior forumist

« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 29, 2005, 03:38:52 μμ »

Παράθεση
καταγγελω οτι ο τρε κουλ γλυφει τον tug για να του δωσει περισσοτερο χωρο ωστε να κατεβαζει περισσοτερα κομματια απο εμας τον μηνα...

τα νεα ταξιδεουν γρηγορα.....    :lol:
παντως το αντεκδικηση ειναι πολυ γαμιστερο αν κ οντως υπαρχουν κ αλλα γαματα τραγουδακια...
αλλα οι παρκινσονς δεν παυουν να εχουν κομματαρες...''δεν ειμαι ο πανκης που εχεις συνηθησει΄......''
cheers

κουω ακομα green day
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 29, 2005, 04:00:27 μμ »

'Υβρις: πέρα του ότι είναι απέραντα άκυρο να συγκρίνεις συγκροτήματα που απέχουν 10 και 20 χρόνια μεταξύ τους, συγκροτήματα που έχουνε διαφορετικό ύφος στιχουργικό και μουσικό, ΓΕΝΙΚΑ είναι τεράστια ηλιθιότητα να συγκρίνεις συγκροτήματα. Βγάλε μας και ένα top#10 ρε παλιοαμερικανάκι!  

Αλλά τι να λέμε; Το αγαπημένο συγκρότημα του TreCool είναι οι Green Day, οπότε ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπερασματά του.
 :evil:  :evil:  :evil:  :evil:
TreCool
Junior forumist

« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 01, 2005, 04:55:31 μμ »

μα το thread μιλαει απο την αρχη για παρκινσονς κ χασμα κ δεν τους συγκρινα ΚΑΘΟΛΟΥ.
απλα ειπα τι μου αρεσει κ τι οχι στον καθενα.....οι πολλοι καφεδες γαμανε τα νευρα.....
καλο καλοκαιρι
cheers

κουω ακομα green day
Billakos_
Junior forumist

« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 01, 2005, 06:08:06 μμ »

symfwnw me ta logia tou kgb(oxi ths "epitheshs" pros ton trecool).to na sygrineis bandes apla den..kathetai den ginetai.auto pisteuw kai egw.den mporeis na sygrineis oxi mono bandes pou apexoun 2 dekaties alla genikotera.oute tous parkisons me tous xasma oute tous gtx me tous adieksodo.h kathe banda se agizei diaforetika kai thn goustareis diaforetika.alla synaisthimata sou vgazei h mia...alla h allh...
Anonymous
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 01, 2005, 06:54:24 μμ »

ρε παιδια ποιος συγκρινε τις 2 μπαντες και δεν το πηρα χαμπαρι εγω?? απλα ο θεμης ανοιξε ενα τοπικ οπου μιλησε ξεχωριστα για 2 μπαντες που του αρεσουνε..και ολοι οι αλλοι απλα ειπαμε την αποψη μας για αυτες...
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 01, 2005, 06:55:04 μμ »

εγω ειμαι ο απο πανω...

tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 01, 2005, 09:21:17 μμ »

stavrosav απλά ο trecool έκανε σύγκριση με αντι και άλλα θρυλικά παλιά συγκροτήματα, κάτι που εμένα προσωπικά με έκανε να νιώσω και λίγο άσχημα γιατί όπως και να έχει, όλα τα συγκροτήματα εχουν ομορφιά, μπορει μερικά να ταιριάζουν στον εσωτερικό σου κόσμο και να σε κερδίσουν και μπορεί άλλα να μην ταιριάζουν και να σε αφήνουν αδιάφορο, αλλά η σύγκριση ακούγεται πολύ "επίσημη" και αλλα φεστιβάλ κανών για να σκάσει ομαλά. Οπως και να το κάνουμε.. η κάθε εποχή έχει την ιστορία της και η κάθε μπάντα αγγίζει άλλους ανθρώπους..

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
Billakos_
Junior forumist

« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 01, 2005, 09:26:14 μμ »

LOIPON APOFASIZW KAI DIATAZW:TERMA OI SYGRISEIS METAKSY BANDWN KAI SYZHTHSH TELOS!TO THEMA THEWREITAI LHKSAN.O PAPADOPOULOS MILHSE.H FWNH TOU ELLHNIKOU LAOU MILHSE...xexexexexexexexe :twisted:
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 01, 2005, 09:31:29 μμ »

Ο Παπαδόπουλος με τα μπισκότα;;;  :shock:  :shock:      :twisted:

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
Billakos_
Junior forumist

« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 01, 2005, 09:44:53 μμ »

oxi re c o spyros papadopoulos.o ithopoios(autos dld pou poiei ta ithi tromara tou) :?
Σελίδες: [1] 2 3 4   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: