Αποστολέας Θέμα: Ομάδες.. αθλητισμός...  (Αναγνώστηκε 54819 φορές)
Anonymous
Επισκέπτης
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 29, 2005, 03:54:14 μμ »

μα δεν είπα ότι όλες οι ομάδες είναι το ίδιο: άλλο να ανήκεις σε μια χουλιγκάνικη παπαρούτζα κι άλλο να ανήκεις σε μια πολιτικοποιημένη συλλογικότητα δράσης...

Παρόλα αυτά, και ακόμα και αν τα αίτια στη δεύτερη περίπτωση είναι όπως λες τα ιδανικά και οι ιδέες, εκ των πραγματων όλες οι ομάδες, άρα και οι πολιτικοποιημένες, προσφέρουνε την ασφάλεια, είτε με την ψυχολογική εννοια του ότι το άτομο ανήκει κάπου, είτε με την έννοια ότι άμα γίνει κάτι, έχει τους συντρόφους μου να τον υποστηρίξουνε....

Έλα μωρέ, καμιά φορά οι διανοούμενοι όπως εμείς πρέπει να συμφωνούμε για να δείχνουμε στον αδαή λαό το φώς.....
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 29, 2005, 03:55:19 μμ »

α γαμήσου κολο φόρουμ, ιτ γουοζ μι εγκέν
smurfpunk
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 29, 2005, 05:42:04 μμ »

μπα μη το λες αυτο περι ψυχολογικης σιγουριας,αν καποιος εχει καποια "ακραια" ιδανικα μονο ασφαλεια κ σιγουρια δε νιωθει οταν περπαταει στο δρομο...οκ,ομως αυτη η συντροφικη αλληλεγγυη ειναι το μονο που εχει σε καποια στραβη

xαρ χαρ!τα μεγαλα (οινο)πνευματα συναντωνται...χαρ χαρ!
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 09, 2005, 03:26:09 πμ »

Δεν ξερω τι λέτε αλλά αν ο ολυμπιακος πάρει και τον Μπενζα τότε ποιος τον πιάνει.....πετάει η ομάδα ρεεεεεεεεε!!!    :evil:

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
bhoy
Forum Normal

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 18, 2005, 02:42:20 μμ »

Επειδή κάτι γράφτηκε περί Ιταλίας..δεν είναι ΟΛΟΙ φασίστες,στα πέταλλα των γηπέδων εκεί!ΟΚ,η Lazzio & ίσως κι η Ascolli,αλλά π.χ. στη Livorno ή στη Millan και δε ξέρω κι εγώ και πού αλλού,υπάρχουνε άλλα... :twisted:

Στην Ιταλία,μάλιστα,υπάρχει και μια κίνηση από τέτοιες "κερκίδες" ,που στρέφονται ενάντια στην εμπορευματοποίηση του ποδοσφαίρου,στη καταστολή,στην ακρίβεια των εισητηρίων,με τοη φράση FUCK MODERN FOOTBALL.Δεν εννοώ,ότι αυτή η κίνηση είναι σώνει και καλά αριστερή/ανατρεπτική,απλώς γράφω ότι στους πιο "πουθενάδικους" χώρους μπορείς να βρεις πρωτότυπη σκέψη κι είναι θέμα των πιο "ριζοσπαστικών" ατόμων,να μπορέσουνε να το στρέψουνε αυτό κάπου πιο υγειώς...

Υ.Γ.1-εγώ,πάντως,δε χαλάστηκα καθόλου με το Ευρωπαϊκό στο basket...Δεν είναι και τυχαίο ότι πολύ πιο λίγοι το πανηγύρισαν!
Υ.Γ.2-προφανώς και δέχομαι,την ανάγκη κάποιου/ας να εντάσεται σε υποσύνολα,με οποιαδήποτε ενασχόληση..

Στην πόλη-φορμόλη, οι κάμερες θα παρακολουθούν, τα πανεπιστήμια δεν θα έχουν άσυλο, στις πλατείες θα φυτεύουμε τραπεζοκαρέκλες, οι παραλίες και οι δρόμοι θα έχουν διόδια, οι πεζόδρομοι πολυκαταστήματα για ηλίθιους καταναλωτές και οι πορείες τροχονόμο!
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 31, 2005, 08:46:27 μμ »

bhoy για την ιταλια που λες εγω αυτα που ειδα και μου ειπαν ιταλοι ειναι οτι σε πολυ μεγαλυτερο ποσοστο ομαδων τα πεταλα τους ειναι γεματα απο φασιστες απο τα αντιστοιχα με αριστερους..τα πιο ακραια παραδειγματα ειναι απο την μια το πεταλο των οπαδων της Λατσιο και απο την αλλη το πεταλο των οπαδων της Λιβορνο...αλλα εγω που βρεθηκα στο πεταλο της ιντερ ειδα παρα πολλους φασιστες..επισης μου την πεσαν στο μιλανο φασιστες της ρομας..γενικοτερα στην ιταλια ο φασισμος μπαινει εντονα στα πεταλα των γηπεδων και μερικες φορες γινονται και εμφυλιοι πολεμοι οπως στο πεταλο της Ρομας οπου υπαρχει μεγαλη κοντρα μεταξυ φασιστων και μιας αριστερης ομαδας για τον ελεγχο του πεταλου...

Νo matter what i say,No matter what i do,i can't change what happened...
Against_All
Επισκέπτης
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 30, 2006, 06:38:56 πμ »

Παράθεση από: "stavrosav"
bhoy για την ιταλια που λες εγω αυτα που ειδα και μου ειπαν ιταλοι ειναι οτι σε πολυ μεγαλυτερο ποσοστο ομαδων τα πεταλα τους ειναι γεματα απο φασιστες απο τα αντιστοιχα με αριστερους..τα πιο ακραια παραδειγματα ειναι απο την μια το πεταλο των οπαδων της Λατσιο και απο την αλλη το πεταλο των οπαδων της Λιβορνο...αλλα εγω που βρεθηκα στο πεταλο της ιντερ ειδα παρα πολλους φασιστες..επισης μου την πεσαν στο μιλανο φασιστες της ρομας..γενικοτερα στην ιταλια ο φασισμος μπαινει εντονα στα πεταλα των γηπεδων και μερικες φορες γινονται και εμφυλιοι πολεμοι οπως στο πεταλο της Ρομας οπου υπαρχει μεγαλη κοντρα μεταξυ φασιστων και μιας αριστερης ομαδας για τον ελεγχο του πεταλου...

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΑΔΕΡΦΕ!

ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΛΑΤΣΙΟ  - ΛΙΒΟΡΝΟ

L I V O R N O
                                                                        VS
                                                                     LAZIO

Against_All
Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 30, 2006, 06:40:14 πμ »

ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΛΙΒΟΡΝΟ ΚΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΟΙ ΝΟΣΤΑΛΓΟΙ ΤΟΥ ΜΟΥΣΟΛΙΝΙ ΛΑΤΣΙΑΛΟΙ!
billias
Junior forumist

« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 30, 2006, 08:08:05 μμ »

Οι Λιβορνεζοι μαλιστα ειχαν αναρτησει και πανο για λευτερια στον συλληφθεντα για τον ξυλοδαρμο του Πολυζωγοπουλου.Ειναι απο τους λιγους στην Ιταλια που δεν εχουν καθολου φασιστικα στοιχεια στην εξεδρα τους.AVANTI LIVORNEZI!!!!!

ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ....
bhoy
Forum Normal

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 31, 2006, 01:36:12 πμ »

Μην μυθοποιείτε ξένες ομάδες...
Είναι λογικό η ομάδα να έχει τέτοιους φιλαθλους,αφού κι η πόλη είναι σε παρόμοια φάση...Είναι δυνατόν π.χ. στην Ικαρία να μην έχει κάποια τοπική ομάδα  αριστερούς φανατικούς;  :twisted:  :twisted:

Μπάσκετ ρε, πρώτα και πάντα...

Υ.Γ. άντε, πάρτε τώρα να 'χετε:

Στην πόλη-φορμόλη, οι κάμερες θα παρακολουθούν, τα πανεπιστήμια δεν θα έχουν άσυλο, στις πλατείες θα φυτεύουμε τραπεζοκαρέκλες, οι παραλίες και οι δρόμοι θα έχουν διόδια, οι πεζόδρομοι πολυκαταστήματα για ηλίθιους καταναλωτές και οι πορείες τροχονόμο!
Against_All
Επισκέπτης
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 31, 2006, 02:13:40 πμ »

Αλλη μια φωτογραφια απο την γνωστη φασιστικη ομαδα της ελλαδος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
onealpha
Forum Normal

« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 31, 2006, 09:30:38 πμ »

ενα σχολιο για το τελευταιο post.
Οι βαζελοι δηλαδη δεν εχουνε φασιστες θες να πεις?

Παναχαικη ίσως η μοναδικη ομαδα που δεν αφηνουν να μπαινουν ελληνικες σημαιες στις κερκιδες!!!!!!!!

NAVAJO ANTIFA

arguing in the internet is like special olympics,
even if you win you are still a retard
ROOOAAAR
Junior forumist

« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 31, 2006, 12:37:39 μμ »

ΦΑΣΙΣΤΟΜΑΛΑΚΕΣ ΕΠΑΙΖΑΝ Κ'ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΛΛ.ΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΙ.

ΦΙΛΕ AGAINST ALL,ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΗΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΗΝ "ΝΟΠΟ" ΤΟΥ ΠΑΟ....

lack nebula, seething in my brain
Then your fucking world brings me down again...
+Sick+
Junior forumist

« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 01, 2006, 12:58:40 πμ »

σιγα 10 μαλακες ηταν στην νοπο,εκτος αυτου τα αθληματα γενικα χρησιμοποιουνται για τον φανατισμο και την ανιψοση της εθνικης συνιδεισης
Against_All
Επισκέπτης
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 01, 2006, 02:23:28 πμ »

Η Ν.Ο.Π.Ο. ήταν κάποτε! Τώρα είναι άλλη η φασιστική ομάδα!
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 8   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: