Αποστολέας Θέμα: 2 ωραία παιχνίδια  (Αναγνώστηκε 4754 φορές)
Distaros
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Αύγουστος 02, 2006, 01:04:56 πμ »

Ωραία λοιπόν...
Είστε μια παρέα 4-10 ατόμων,έχετε πιεί κάτιτις και βρίσκεστε σε free ανοιχτό χώρο (πανεπιστήμια-κατάληψη-πλατεία-δρόμος-παραλία-πάρκο...)
Και θέλετε να παίξετε ένα παιχνιδάκι...
2 προτάσεις για όσους βρεθούν σ'αυτή την θέση
(τα παιχνίδια που ακολουθούν είναι δοκιμασμένα,100% επιτυχία!!!)

ΜΑΤ-ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ
Χώρος:Ανάλογα με τα άτομα.5-6 άτομα βολεύονται και σε 10Χ10.Ανοιχτός κάτα προτίμηση,με χώμα-γρασίδι(αν και έχει παιχτεί και σε πλατεία με σπασμένα μπουκάλια)
Ομάδες:Οι πιο εύσωμοι-άλλα λιγότεροι,παίζουν τα ΜΑΤ.Οι υπόλοιποι ξέρετε...
Το παιχνίδι θέλει τουλάχιστον 6 άτομα για να έχει χαβαλέ!Κανόνες:Ξεχωρίζουμε νοητά 2 μικρές περιοχές στην "πίστα".Η μία είναι τα πανεπιστήμια,που οι αναρχικοί έχουν "άσυλο" (ή απλά "φωλιά").
Η δεύτερη είναι το τμήμα.
Κάθε φορά που οι δυνάμεις των ΜΑΤ σέρνουν έναν αναρχικό μέσα στο τμήμα(με την ΒΙΑ),οι ΜΑΤάδες παίρνουν 1 πόντο.Κάθε φορά που ένας αναρχικός μπαίνει μόνος του(και "σπάει ότι βρει"),οι αναρχικοί παίρνουν 1 πόντο.Αν μέσα στο τμήμα βρίσκεται κάποιος συλληφθέντας,τον ελευθερώνουν αγγίζοντας τον.Ο αναρχικός που μπήκε μόνος του στο τμήμα,έχει μερικά δευτερόλεπτα διορία να την κάνει,πριν αρχίσει το κυνήγι...
Συνήθως το λήγουμε στους 10 πόντους,άλλα είναι και ανάλογα με την διάθεση.
Προειδοποίηση:Πέφτει πολύ ξύλο!
Τα συνθήματα επιβάλονται,ενώ διάφορα είδη οπλισμού και πυρομαχικών καλό θα ήταν να αποφευχθούν...

THIEF(Ψάχνουμε ακόμα για κάποιο καλό όνομα)
Πιο ύπουλο από το προηγούμενο...
Χώρος:Μεγάλος,λαβύρινθος όσο δεν πάει(σοκάκια-στενά-σχολή...)
Ομάδες:2,ίσα πάνω κάτω μέλη,παίζουνε εναλλάξ.
Κανόνες:Η μια ομάδα είναι οι διαρρήκτες,η άλλη οι φρουροί.Στο παιχνίδι υπάρχουν κάποια "αντικείμενα"(μπουκάλια μπύρας,πακέτα τσιγάρων κλπ),σε αριθμό ένα (σπανίως 2) παραπάνω από τους φρουρούς.(3 φρουροί,4 αντικείμενα για τους πολύ ηλίθιους)
Τα τοποθετούμε σε εμφανή άλλα δυσπρόσιτο σημεία,όχι πολύ μακριά μεταξύ τους.
Οι διαρρήκτες,αφού δουν τα σημεία,απομακρύνονται.Οι φρουροί ετοιμάζουν την φύλαξη.
Ένα 10λεπτο-15λεπτο(ή όσο θέλετε) μετά αρχίζει η "παρτίδα"
Σκοπός των διαρρηκτών είναι να κλέψουν ένα από τα αντικείμενα,και να το μεταφέρουν σε προκαθορισμένο "κρυσφήγετο".
Μπορούν να βγάλουν απ'την μέση έναν φρουρό μόνο αν τον χτυπήσουν στην πλάτη,ύπουλα,χωρίς να τους έχει αντιληφθεί.
Οι φρουροί πρέπει να συλλάβουν όλους τους διαρρήκτες-τους συλλαμβάνουν αν τους πιάσουν(όπως στο κυνηγητό ρεεεεε).
Γενικά παίζει πολύ sneak στην πρώτη φάση,με κρύψιμο πίσω/κάτω από αμάξια-καμουφλάζ στα δέντρα κλπ και αρκετό τρέξιμο προς το τέλος,που μπαχαλεύεται.¶λλα έχει πλάκα και θέλει πονηριά...
Disrupt
Junior forumist

« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 02, 2006, 01:43:55 πμ »

Για το 1ο παιχνιδι έχω να πω ότι μία φορά το χω παιξει κ κατέληξα στο νοσοκομειο! χαχα! Ενας φιλος (μπάτσος) στην προσπάθειά του να με πιάσει έτρξε με φόρα πάνω που, με έριξε κάτω κ μου χωσε το δάχτυλο του στο μάτι!    Για πόση ώρα δε μπορούσα να το ανοιξω και δάκρυζε συνέχεια.. Ηταν 3-4 η ώρα, οποτε μετα τις συμβουλες ολων επρεπε να βρω εφημερευων. Ε βρηκα με τα χίλια ζόρια κ μου κλεισανε το ματι αλα πειρατη!    Μου χε γρατζουνισει τον αμφιβληστροειδη ο κωλομπατσος!

Δίσταρε αν είσαι ο γνωστός νομίζω ήσουν κ συ τότε. Στο τειχάκι της θεολογικής, πριν 2 χρόνια νομιζω. Ο Κωστής μου βγαλε το ματι.. ο σαικομπιλας  

Υ.Γ. ΜΠΑ ΓΟΥ ΔΟ ρε!  

ISS On Mankind!
Support the ALF.
k.freedom
Newbie
*

OΠΟΙΟΣ ΝΥΧΤΑ ΠΕΡΠΑΤΕΙ, ΛΑΣΠΕΣ Κ ΣΚΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΣΙΣΤΕΣ

« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 23, 2011, 10:39:30 πμ »

Γαμω, οποτε γινομαστε πρωτα λιγο σκνιπα και μετα παιζουμε. ;-)
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: