Αποστολέας Θέμα: ΕΜπειρία - Αγοραφοβικός Ι5  (Αναγνώστηκε 14838 φορές)
Τυφλοπόντιξ
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 05:45:26 μμ »

στρατόπεδο δεν είναι, αλλά ούτε και καφενείο. δες εδώ:

http://www.diymusic.org/forumsmf/index.php?topic=1724.0

ολική άρνηση σημαίνει ότι θεωρείσαι ανυπότακτος, περνάς στρατοδικείο κι έχεις πρόστιμο 5.000-6.000 ευρώ αν δεν κάνω λάθος. επίσης θεωρείται διαρκές αδίκημα που σημαίνει ότι αφού καταδικαστείς μπορούν να σε ξανακαλέσουν να καταταγείς κι αν πάλι αρνηθείς η διαδικασία επαναλαμβάνεται. παρ' ότι είναι αντισυνταγματικό να δικάζεσαι δυο φορές για το ίδιο αδίκημα.

το τρελόχαρτο είναι συγκριτικά η πιο ανώδυνη λύση. αν θέλεις να το πας κινηματικά, βγαίνεις αρνητής. αν πάλι το κάνεις για να πουλάς μούρη και να ρίχνεις γκόμενες, πρόβλημά σου.

Ειδα στο λινκ.Ποιο ειναι το προβλημα,εθιξα κανεναν προσωπικα?Ειπα γενικα και αοριστα πως οποιος υπηρετει δημοσιες υπηρεσιες σαν ανταλλαγη για στρατευμα και νοιωθει αντιρησιας μαλλον ειναι χαζος.Εξυπνος και ιδιοφυης αντιρησιας στρατου ισως αλλα συνειδησης οχι,οκ τωρα?Η λεξη χαζος σε πειραξε?Εγω προσωπικα εχω υπαρξει χαζος στη ζωη μου και αν δεν το ηξερα δεν θα ειχα καταφερει να αλλαξω και ελπιζω οσοι εχουν υπηρετησει να μην νοιωθουν κατι καλυτερο απο χαζοι,αν εσυ ο αριος θιγεσαι απο τον ιδιαιτερα υβριστικο μουλογο γιατι δεν κοιτας τη δουλεια σου η αν εισαι υπευθυνος δεν με διαγραφεις αμεσα.Αν η λεξη χαζος αοριστα δοσμενη ειναι υβριολογια μηπως να βγαζω φωτογραφια που ειμαι ορθιος με το χερι στην καρδια πριν πληκτρολογησω?Κανε μου τη χαρη ρε φιλε.Οπως και αυτοι που ριχνουν γκομενακια ως αντιρησιες ιδεολογοι με χρημα για δικαστικα εξοδα που αλλοι τα βγαζουν σε μηνες και αν.Εμενα πιο πολυ με απασχολει να αποφυγει ενας πιτσιρικας τον στρατο με την μια η την αλλη ειτε εξυπνος ειτε χαζος παρα να ειναι στιγματισμενος σε μια μικρη λιστα ως το τελος του και να εξαγοραζει την ελευθερια του στην αρπαχτη.Τιμη του αν δηλωνει ως καμικαζι,ολικος αρνητης οχι για λογους φημης στο συστημα αλλα για να γαμησει το συστημα.Ολικη αρνηση σημαινει ολικη αρνηση να ασχοληθω με τα προστιμα που λες και με τα παντα ετσι ανωδυνα.Οχι να κουβαλαω μια ταμπελα του καμικαζι ηρωα με τα προστιμα 6000 και την καταστολη που σερνω.Αλλος ενας...Ως προς την εξαγορα στρατου για γραφειο τμηματος η εφοριας ναι πρεπει ναναι κανεις χαζος και καλυτερα ι5.Το θεμα δεν ειναι ουτοπικο δεν προκειται αν ξερεις σε ποια χωρα ζεις να σταματησει ο στρατος ως εχει οσοι και να απαρνηθουν το στρατευμα.Αν πραγματικα πιστευεις πως η ολικη αρνηση θα εχει καποιο ουσιωδες αντικτυπο με τον υπαρχοντα προγραμματισμο και τον τροπο που συμβαινει δεν εχω κατι αλλο να πω.
Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: