+ 
|-+  ΜΟΥΣΙΚΗ» Περι μουσικής» Πανκ» Electro punk / πανκ με πλήκτρα
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: Electro punk / πανκ με πλήκτρα  (Αναγνώστηκε 6775 φορές)
KGB
Επισκέπτης
« στις: Ιούλιος 17, 2006, 05:20:43 μμ »

του εξωτερικού.....

Ξέρετε κανένα;
εγώ αυτά έχω υπόψιν μου. Κάτι είχες αναφέρει ρε kthulu... είναι νομίζω και κάτι γερμανοί...

Electricni Orgazam (βαλκάνια - autom3 που πού ειναι αυτοί;)

Aviador Dro (ένα περίργο μείγμα πανκ & 80s kitchάτο kraftwerkάτο retro electro(!) , ισπανία)

Termiti (ιταλία)

Καμία βοήθεια; Δεκτά όλα τα συγκροτήματα που έχουν πλήκτρα.
Noizzzzzzztron
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 17, 2006, 11:01:58 μμ »

Ξέχασες τους ιδρυτές Suicide φιλε kgb ntropiii
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 18, 2006, 10:17:12 πμ »

μα για αυτό ρωτάω, για να μάθω...    από πού είναι οι μάγκες;
automaton3_unlogged
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 31, 2006, 06:14:13 μμ »

Οι Elektricni Orgazam ήταν από την πάλαι-ποτε γιουγκοσλαβία, συγκεκριμένα από το βελιγράδι - υπάρχουν ακόμα, αλλα σύμφωνα με πληροφορίες έχουν αλλάξει πολύ τον ήχο τους.

Οι Suicide (=Alan Vega & Martin Rev) ήταν από την Νέα Υόρκη - η Munster είχε κυκλοφορήσει & ένα διπλό βινύλιο με διαφορες μπάντες οι οποιες διασκεύαζαν κομμάτια τον Suicide (έπαιζαν & η Last Drive το Outlaw, που είχε βγει & σε κάποιο  fanzino-cd). Κορυφαία μπάντα! Μάλιστα πρόσφατα είχε βγει & σε βινύλιο & το Half Alive, το οποιο είχε κυκλοφορήσει η ROIR tapes - φυσικά σε κασέτα - το '81 .

Όσο για άλλες μπάντες με synth, δοκίμασε αν θες τους τσέχους Sunshine (που είναι μέτριοι όμως, κατά τη γνώμη μου), τους Milemarker (τα album Future-isms, Satanic Versus & το Frigid Forms Sell), & αν θυμηθώ & καμια άλλη θα σου πω .
automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 07, 2007, 01:39:57 μμ »

KGB, εχω την απαντηση σε ολες σου τις αγωνιες: Oolanbator απο το Ιραν! Εκπληκτικο συνθοπανκ με μπολικη παρανοια καπακι! Μολις τους ακουσα στην συλλογη "1382: The Persian New Waves (Mawdj-e Naw e Farsi)" της Tian An Men 89 (επιτελους αξιωθηκα να παρω καναδυο αντιτυπα) & επαθα σοκ - θα σου αρεσουν σιγουρα. Σε καποια στιγμη θα σου στειλω με ΠΜ contact details οπως αναγραφονται στον δισκο (ειναι & λιγο παλια, η ηχογραφησεις ειναι του '03...).
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 07, 2007, 01:54:03 μμ »

ΤΗΑΝΧ Μ8!  αναμένω....
Nuntius_Mortis
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 08, 2008, 11:47:21 μμ »

ASP φυσικά Και άλλα υπάρχουν αλλά θα το πάω σε Darkwave μετά.
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: