Αποστολέας Θέμα: ΟΜΙΧΛΗ  (Αναγνώστηκε 27717 φορές)
KaOs-PunX
Επισκέπτης
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 17, 2006, 09:07:10 μμ »

""δε μου άρεσαν ποτέ ούτε μουσικώς,ούτε μου άρεσε η οπτική που έχουν για το punk""
ki omos pos fenetai oti dn exeis idea apo punk
smurfpunk
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 17, 2006, 10:50:44 μμ »

το μονο καλο που εκανε αυτος ο καριολης που ειχε ριξει τον ιο στο σαιτ ειναι οτι τωρα οταν ανοιγεις τις κριτικες δε βλεπεις τις μαλακιες που ειχαν γραφτει με τα ατελειωτα βρισιδια που καποιος οψιμος φασιστοπανκης στολιζε οσους ειχαν αντιθετη γνωμη περι Ομιχλη ή περι του πανκ περιτυλιγματος(εξωτερικη εμφανιση),γιαυτο σβυσιμο με τι μια(κανα ban ip ετσι για μερικες μερες μηπως θα εκανε καλο?)για να μη καταντησει το πραμα σαν το αντιστοιχο θεμα στο punk.gr forum
για τους Ομιχλη τωρα:δεν ειναι το καλητερο συγκροτημα απο Θεσαλονικη ουτε το χειροτερο.φιλοτιμη προσπαθεια,καλη η δουλεια στο cd(δεν εχω ακουσει το 7")ωραια τα φωνητικα,και η κοπελα ειναι πολυ καλη στο κομματι που λεει,οι στιχοι απλοι αλα street punk φαση,καλητερα κομματια το "Θεσαλλονικη",Εαν αυτο ειναι ανθρωπος" "80 χρονια"(στα δυο πρωτα στεκονται αξιοπρεπεστατα και στιχουργικα)

ασχετο:αυτο που τελικα αναβει τα αιματα ειναι οι αποψεις σε "αμφιλεγομενα" συγκροτηματα ή για να μη παρεξηγηθω σε συγκροτηματα που συγκεντρωνουν εντελως διαφορετικες γνωμες(Exploited,Ομιχλη κλπ)
καλα παμε,ο κοσμος καιγεται και μεις ψωλαρμενιζουμε
...
Επισκέπτης
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 19, 2006, 02:21:37 μμ »

"εμεις ειμαστε οι αγνωστοι κουκουλοφοροι"

ποιοι δηλαδη? εγω ο γιαννης ο μητσος και ο τακης?

απο μουσικη σχετικα καλα πανε αλλα απο στιχο
τι να μας πουν και οι ομιχλη πια...
panicline
Forum Normal

« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 19, 2006, 02:38:37 μμ »

Οι ομιχλη για ελληνικο punk ειναι καλοι μουσικα αλλα απο στιχους ειναι αστα να πανε...

-Nomos einai to dikio toy Giwta-
KaOs-PunX
Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 19, 2006, 03:23:56 μμ »

και ρε εσείς τι θέλετε να ακούτε?aaaax άδικη zoiiii axouuuu όλα στραβά k anapoooda...aaa να ψοφήσουμε oloiii...αα δεν μπορώ άλλο να upoferoooo με μια πρέζα στο χέρι(γενιά του χάους φάση)...έλεος..δη είναι η κατάθλιψη k "κλαψομουνα" τω punk..έλεος..
ΚΑΤΑΧΝΙΑ
Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 19, 2006, 04:18:46 μμ »

ΟΙ ΟΜΙΧΛΗ ΑΠΟ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΝΟΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΙΧΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΨΑΞΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΝΕ. ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΝΕ ΕΙΝΑΙ ΧΑΙΒΑΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΙΒΛΑΚΕΣ! ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΙ "...ΠΑΝΚΣ Κ ΣΚΙΝΣ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!..."  ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΜΑΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΜΕΝΟΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ(ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΤΟΥΣ!). ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΝΚ ΒΙΑ ΣΕΞ Κ ΑΝΑΡΧΙΑ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΟΠΑΝΚΗΔΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΜΥΑΛΟ ΕΧΟΥΝ ΟΣΟ Κ Η ΜΠΑΛΑ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΑΕΡΑ ΚΟΠΑΝΙΣΤΟ! ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΠΑΝΚ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΟΒΙΒΑΖΕΤΕ Η ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ. ΤΡΑΒΑΤΕ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΤΕ ΤΗ "ΜΑΓΚΙΑ" ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΥΛ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ. ΚΑΙ ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ ΞΥΛΟ Κ.Λ.Π ΤΡΑΒΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΥΜΕ! :twisted:
xaotikos
Forum Normal

« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 20, 2006, 08:12:41 μμ »

πρώτον.κατσαχνιά και όχι καταχνιά.
deyteron.nai ο "μιητσος" ο γιάννης ο βαγγέλης και ο δημήτρης είναι οι άγνωστοι κουκουλοφόροι..
τρίτον.αφήστε τα παιδιά στην ησυχία τους να κάνουν αυτό που πιστεύουν και μην τους πρήζεται τα arxidia.an είστε καλύτεροι κάντε κάτι καλύτερο.
και tetarton.to ξέχασα.

MISOS GIA OLOYS KAI GIA OLA

GIA OLA
scandi
Junior forumist

« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 23, 2006, 03:52:08 πμ »

Kaos Punx wrote
ki omos pos fenetai oti dn exeis idea apo punk[/quote]

Kαι όμως πως φαίνεται ότι βγάζεις συμπεράσματα εύκολα για άτομα που δε ξέρεις!
 Και όμως πως φαίνεται ότι δε δέχεσαι απόψεις αν δεν είναι όμοιες σαν τις δικές σου(κλασσικό χαρακτηριστικό του φασισμού ή κάνω λάθος?)
 Και όμως πως φαίνεται τελικά ότι είσαι πολύ μικρός στην ηλικία,οπότε δε σε παρεξηγώ πολύ για την ώρα!

αμώ το καύσωνα!
cuminmouth
Επισκέπτης
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 23, 2006, 01:39:45 μμ »

XAxaxaxaa κοίτα να δεις τι γίνεται στο forum για τους Ομίχλη! Τα διαβάζω κι έχω σκάσει στα γέλια!!! Συνεχίστε! Μια στιγμή να πάρω και ποπ-κορν απο το περίπτερο!!!
KaOs-PunX
Επισκέπτης
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 23, 2006, 07:53:21 μμ »

ρε "σκανδι" πολύ κλαψιάρης μας βγήκες..για τρέξε στα φουστάνια τις μαμάκας σου να κρυφτείς που άμα σε βρίσουν η στην πούνε θα τους πεις φασίστες...άραξε ρε μάγκα που έμαθες να πετάς οποτε σε συμφέρει την λέξη φασίστας..αν ήμουνα φασίστας ρε βλάκα δη θα καθόμουν k θα σου μίλαγα..θα σε είχα απειλήσει k θα ερχόμουν να σου σπάσω τα κόκαλα..βλάκα..αίντε μάθε..μάθατε όλοι τώρα οποιος σας αντιμιλάει να τον θεωρείτε φασίστα!έλεος..και ok μάγκα ιμια πιτσιρικάς είμαι   2 χρόνον τω βρήκες..συνεχεια έτσι  :wink:
doesntmatter
Επισκέπτης
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 23, 2006, 08:14:38 μμ »

ΣΤΙΧΟΙ ΟΠΩΣ ..για όλους αυτούς που είναι νεκροί ποτέ δεν τους γνωρίσαμε μα υπάρχουν στην καρδιά μας... ψεύτικα δάκρυα ανώφελα συγγνώμη ηλίθιες ιστορίες για τους τηλεθεατές... μα όταν έρθει η στιγμή θα πάρουμε εκδίκηση για όλα αυτά τα χρόνια και θα παρακαλάτε κωλομικροαστοι... δεν έχουν σχέση τα μαλλιά μόνο τα μυαλά ποιος έχει καρδιά φτάνουνε οι κοπλεξισμοι γαμιούνται οι ναζί... μπορούμε όλοι μαζί ότι ο ένας δεν μπορεί πρέπει να σταματήσουν οι ηλίθιοι διαχωρισμοί μόνο μες το μυαλό σου υπάρχουνε αυτοί[/... χρειάζεται ο καθένας λιγάκι να σκεφτεί... ...δε σέβεται κανείς κανέναν γιατί να σεβαστεί μανίες εσένα?... ...στο δρομο οσοι κοιτουν να πα να γαμηθουν δεν ξερουν μα μιλουν την παρτη τους μονο κοιτουν... αρνουμαστε τη μοδα που πλασαρουν υπαρχουν τοσα προβατα που πανε κατα κει εμεις θα μεινουμε αιωνια κολλημενοι γιατι η συνειδηση μας δεν μπαινει σε κλουβι... και αν εστω αρνειστε το πανκ βια κλπ ακουστε τι λεει πιο πριν ...πιστευω στην ελευθερια αρνουμαι να ενταχτω σαυτη την κοινωνια αντισταση στην εξουσια... αν ολοι αυτοι οι στιχοι ειναι για τα μπαζα και δεν εκφραζουν κοσμο τοτε εγω εχω μαλλον καταλαβει λαθος τα πραγματα γαι το πανκ.
αρα μονο ''αστα να πανε'' δεν μπορουν να χαρακτηρηστουν κατα τη γνωμη μου. οσο για μερικους που νομιζουν ακομα οτι οι σκιναδες ειναι ολοι φασιστες τι να πω.
KaOs-PunX
Επισκέπτης
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 23, 2006, 08:25:34 μμ »

πες τα dim...σύμφωνο μαζί σου 100%!οι omxilh τα ΣΠΆΝΕ και είναι από τα λίγα punk band στην ελλάδα που αξίζουνε!!απλά εδώ ελλάδα δεν έχουν ιδέα τι θα πει punk βασικά..ότι τους έχουν πλασάρει η γενιά του χάους(που για μένα δεν έινια punk)
doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 23, 2006, 08:28:16 μμ »

Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις λόγω μεγάλης ομοιότητας του ονόματος (αλήθεια φίλε επισκέπτη, με ποιο σκεπτικό διάλεξες αυτό το όνομα;;; ),
το παραπάνω post δεν είναι δικό μου!

καος-πλανξ: από την μια έχεις ξεσκιστεί να κράζεις όλο το φόρουμ και να λες όλους άσχετους, να βρίζεις αυτά που ακούνε κτλ και όταν κάποιον στην είπε (που σιγά που στην είπε δηλαδή) εσύ συνεχίζεις το ίδιο βιολί. Όσο για το αν είσαι πιτσιρικάς ή όχι φαίνεται. Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό, το θέμα είναι να ξέρεις να συζητάς, να ακούς την άποψη του άλλου και να έχεις επιχειρήματα να υποστηρίξεις την δική σου. Και εσύ μέχρι τώρα δεν έχεις δείξει ούτε στο ελάχιστο να διαθέτεις τα παραπάνω.

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
doesntmatter
Επισκέπτης
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 24, 2006, 12:03:38 πμ »

χαλαρωσε ρε και δες προσεκτικοτερα doesntmatter exo oxi doesitmatter. απλα δε μου ρχοταν τιποτα καλο.
doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 24, 2006, 12:15:19 πμ »

Φίλε μου το είδα πως δεν είναι ακριβώς τα ίδια αλλά η διαφορά είναι τόσο μικρή που εύκολα μπορεί να γίνουν παρεξηγήσεις. Όταν κάποιος κοιτάζει να δει ποιος έγραψε ένα μήνυμα δεν κοιτάει ένα ένα τα γράμματα. Καταλαβαίνεις πιστεύω. Αφού και'γω μόλις το πρωτοείδα τρελάθηκα!   Οπότε για αποφυγή παρεξηγήσεων θα σε παρακαλέσω να χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο όνομα, πιο χαρακτηριστικό σου!

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
Σελίδες: 1 [2] 3 4   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: