Αποστολέας Θέμα: ΧΑΟΤΙΚΟ ΤΕΛΟΣ  (Αναγνώστηκε 5580 φορές)
after the massacre
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Ιούνιος 02, 2006, 04:48:55 μμ »

αληθεια ποια ειναι η γνωμη σας γι'αυτο το
γκρουπ?εμενα ειναι απο τ'αγαπημενα μου μαζι με ολα
τα γκρουπ αυτης της γενιας(ΞΕΧΑΣΜΕΝΗ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ,ΑΝΑΣΑ ΣΤΑΧΤΗ,
κ.λ.)αναμενω απαντησεις!!!!!!

'Live your life now seems to make sense.You've got someone to obey
The wrong ideals of your friends.But for me it seems you're....
IMPOSSIBLE,IMPOSSIBLE TO CURE....''
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 03, 2006, 01:01:27 μμ »

Τι να πει κανεις, για μια μπάντα όπου τραγουδιστής της έχει αφιερώσει την ζωή του στη σκηνή. Με στοίχους που έχουνε αρκετά εύστοχα και ισχυρά μηνύματα στις διαφορες μπάντες που έχει γράψει. Δεν θα ξεχάσω αυτές τις συναυλίες τους στη villa, τα stage diving και τα αμέτρητα χερια σηκωμένα, και ΚΡΥΟΣ AΝΕΜΟΣ ΚΑΙ ΜΥΡΩΔΙA ΘΑΝANAΤΟΥ.

Και κάτι που μου είχε κάνει εντύπωση είναι ότι παρόλο το νταβαντούρι και την μανούρα που τρώγανε απόλο το κόσμο που πολλές φορες τους πατάγανε καλώδια mics κτλ, ποτε δεν βγάλανε kix.

love is the basis of our revolution
scandi
Junior forumist

« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 05, 2006, 02:15:46 μμ »

Απλά μία από τις καλύτερες μπάντες που έχουν βγει στο ελληνικό diy!Και ήταν και άλλες πόσες που είχαν βγει τότε.Οφείλω να πω πως πάντα γούσταρα τα demo τους όμως εν αντιθέση με τον δίσκο που δε μου έκανε ποτέ το κλικ.Ιδίως το δεύτερο demo τους τι συναίσθημα είναι αυτό που βγάζει!Αξέχαστη μπάντα!Δυστυχώς τους είδα μια φορά μόνο σε live πριν 10 χρόνια στην ασοεε.Ήταν λες και ερχόταν καταπέλτης επάνω σου όταν έπαιζαν!Όσο για το κόσμο που θυμάμαι περιττό να πω ότι είχε γίνει της πόπης!

αμώ το καύσωνα!
automaton3_unlogged
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 05, 2006, 05:24:12 μμ »

- & εγω γουσταρα παντα το ντεμο τους (μιλαω για το δευτερο) περισσοτερο απο τον δισκο. τον δισκο τον ειχα παρει οταν βγηκε ενω το ντεμο το βρηκα πολυ πιο προσφατα, οποτε δεν ειχα ασχοληθει πολυ με την μπαντα αφου ο δισκος δεν μου εκανε μεγαλη εντυπωση. εψαξα το ντεμο μαλιστα οταν πηρα το δευτερο 7" των Χειμερια Ναρκη & ειδα μεσα τη διευθυνση επικοινωνιας που κατι μου θυμιζε (μνημη ελεφαντα...) - δεν εχε αλλαξει απο την εποχη του δισκου των Χαοτικο Τελος γαρ... τελος παντων, πολυ σημαντικη μπαντα & για το οτι απο την αρχη (οπως & η Ξεχασμενη Προφητεια & η Ναυτια που ηταν της ιδιας περιπου εποχης) ενδιαφερθηκε να μιλησει για καποια πραγματα & να το κανει & εξω απο τα συνορα της χωρας. & η μουσικη απο αυτες τις μπαντες ειναι "ενημερωμενη" αλλωστε, γιατι ψαχνονταν λιγο για το τι γινεται γυρω τους & εκτος συνορων αντι να μηρυκαζουν τα ιδια & τα ιδια .

παντως, ο,τι & να πει κανεις για ατομα του διαμετρηματος του αλεκου ειναι σχεδον ακυρο - τι να λεμε τωρα, εχει παιξει σε μερικες απο τις καλυτερες μπαντες &, οπως ειπε & ο ΑΤΜ, εχει αφιερωθει απο πολυ παλια στη σκηνη. η αληθεια ειναι οτι εμενα μου φαινεται πολυ παρηγορο να ειναι κανεις τοσο αφοσιωμενος σε κατι & παραλληλα να εχει & προσωπικη ζωη (στην προκειμενη περιπτωση οικογενεια). αλλα αυτο ειναι ασχετο με την μπαντα .
smurfpunk
Forum Normal

« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 05, 2006, 11:03:57 μμ »

Ναυτια,Πανικος,Πισσα κ Πουπουλα,Χαοτικο Τελος,Ανασα Σταχτη και αρκετοι αλλοι..ωραιες εποχες..
ναι,το 2ο demo ειναι καταπληκτικο και ισως καλητερο απο το δισκο,και γω μονο μια φορα τους ειδα γαμωτο..
after the massacre
Forum Normal

« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 06, 2006, 04:10:08 πμ »

εμενα μ'αρεσουν ολες οι κυκλοφοριες τους
αλλα οντως αυτο το ''ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΙΧΗ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ''
εχει μια καταπληκτικη ατμοσφαιρα,απο την εισαγωγη
μεχρι το τελος ολα τα τραγουδια ενα κι ενα.....
στον δισκο μη ξεχνατε οτι ειναι αλλος ντραμμερ(απο MORTAL PAIN συγκεκριμενα)
και εκει κινουνται σαφως πιο πολυ προς το ευρωπαικο HC
ευτυχως προλαβα και τους ειδα με την συνθεση των ντεμο
εστω και μονο μια φορα............

ειχα την τυχη να τους δω πανω απο 15 φορες(συγκεκριμενα εβλεπα
το ονομα τους σε αφισα και πολλες φορες ουτε καν κοιταζα
ποιοι αλλοι παιζουν!!!!!)η πιο αξεχαστη στιγμη ηταν τοτε με τους DOOM
ΧΑΟΣ στην κυριολεξια πως βγηκα ζωντανος απο εκεινο το διημερο
ειναι αποριας αξιον  
ευτυχως παρα την αποχωρηση του ντραμμερ,δε κολοσανε
συνεχιζοντας σαν ΧΕΙΜΕΡΙΑ ΝΑΡΚΗ αν και ειναι μονο ενα μελος
του ΧΑΟΤΙΚΟΥ.....εκει

'Live your life now seems to make sense.You've got someone to obey
The wrong ideals of your friends.But for me it seems you're....
IMPOSSIBLE,IMPOSSIBLE TO CURE....''
scandi
Junior forumist

« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 07, 2006, 01:39:22 πμ »

Κοίτα από την ευρωπαική σκηνή(ιδίως την αγγλική)ήταν επηρεασμένοι γενικώς και αυτό το παρατηρώ σε όλες τις κυκλοφορίες τους.Δε συμβαίνει μόνο στο δίσκο.Επίσης δε θεωρώ λόγω του ντραμερ ότι άλλαξαν στυλ αφού απ'ότι θυμάμαι δεν είχε συμβάλει και ποτέ στο γράψιμο κομματιών.

αμώ το καύσωνα!
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 07, 2006, 11:35:33 πμ »

Η εγώ είμαι πολύ τυχερός η είστε όλοι κολοψαρα

love is the basis of our revolution
Anonymous
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 07, 2006, 07:29:05 μμ »

oi xaotiko telos einai mia apo tis bades pou exoun afhsei istoria sthn ellhnikh skhnh. den tous exw dei pote live distixws alla 8a to h8ela polu.. apla respect[/b]
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: