+ 
|-+  ΜΟΥΣΙΚΗ» Περι μουσικής» Αγαπημένα συγκροτήματα» GREEN DAY
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: GREEN DAY  (Αναγνώστηκε 15969 φορές)
smurfpunk
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 21, 2005, 11:05:06 μμ »

τα να πω,ακομα συνεχιζεις να πιστευεις πως ειναι αξια αναφορας το συγκεκριμενο γκρουπ εδω μεσα που υποτιθεται ειναι περι diy:lol:...

αντε κ τα επομενα βραβεια ΕΜΥ,Οσκαρ, ή τι σκατα αλλο δινουν δικα τους!
 πολυ antisystem,δε μπορω αλλο!εχω εξιταριστει τοσο!φερε μια τεκιλα...  :wink:
TreCool
Junior forumist

« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 22, 2005, 11:45:41 πμ »

μα εγώ δεν είπα ποτε ότι με ενδιαφέρει k τόσο το DIY "ξχιξιχιξι"!!!
απλά το topic μιλούσε για την πώρωση του καθενός k ιδού!!
smurfy κερνάω tequila sunrise για ώρες άπειρης "σιzιτισης" γιατί δεν θα βγάλουμε ποτε άκρη!!
αχ!!! ζηλεύεις που πήραν οι GD το best album γραμμή k δεν έχεις τι να πεις
love you daddy
cheers

κουω ακομα green day
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 22, 2005, 03:39:18 μμ »

Ναι παιδιά,να ξεκαθαρίσω κάτι. ΤΟ συγκεκριμένο topic το έβαλα ακριβώς για να γράψει ο καθένας τι πραγματικά τον πωρώνει, ασχέτως αν είναι diy ή όχι...
Οσο για τους Greenday μην το κουράζουμε πολύ. Η ταπεινή γνώμη είναι ότι είναι πολύ ωραίο συγκρότημα μουσικά, εμένα μου αρέσουν και ειδικά το καινούριο τους cd ήταν πολύ διαφορετικό για Greenday, αλλά από ιδεολογία μηδέν. Αυτό δεν υπάρχει λόγος να το αναλύουμε. Πάντως έχουν κάτι τραγούδια με πραγματικά καλούς στίχους που σε κάνουν να σκέφτεσαι τι ακριβώς κρύβουν μέσα τους.. Μου φαίνεται περίεργο πχ. να ζουν σε βίλλες και να μιλάνε για την αστική τάξη σε κάτι κομμάτια με καθαρά πολιτικούς στίχους...και να είναι και γαμάτα! Αλλά όπως και να έχει..εμένα δεν με πείθουν...
ΥΓ.παρατηρώ μια κόντρα smurfpunk και trecool... ωωω, να βάλουμε στοιχήματα, να βάλουμε στοιχήματα!!!      

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
smurfpunk
Forum Normal

« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 23, 2005, 12:44:03 πμ »

being part of the system is shit.....

μα ειναι ο γιος μου κ προσπαθω να τον φερω στον ορθο δρομο :wink:
TreCool
Junior forumist

« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 23, 2005, 04:56:07 μμ »

1) ευχαριστω tug για τα εν μερη καλα σου λογια!!!  
2)Σιγα μην τσακωθω με το αιμα μου ρε!!!    
cheers

κουω ακομα green day
PunkS_N_SkinS
Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 08, 2005, 05:14:44 μμ »

ρε παιδιά τι be real για τους green day και τέτοιου τύπου groups που είναι ηλίθια...εφόσον το παιχνίδι k τον χορό, τους το στήνουν οι πολυεθνικές εταιρίες(δισκογραφικές) που είναι πίσω από τους greenday,οι manangers και όλοι αυτοί οι ntavantzides τις μουσικής βιομηχανίας πως γίνεται να μιλάμε ότι αυτοί είναι κάτι real?? είναι "πιονακια" που το παίζουν "punk" για να πουλήσουν επανάσταση στην νεολαία με λάθος τρόπο k για να καταστρέψουν την punk culture k τις επανάστασης...TC kt έλεγες ότι οι greenday δη το παίζουν επαναστάτες κλπ..το american idiot που βγάλαν γιατί το έβγαλαν?για να τρέξουν κάτι κωλόπαιδα+"φλωροπαιδα" να το ακούνε για το παίξουν a κοίτα ιμια αντί-"αμερικανκι"(με την μπλούζα volcom,klp)...gneika όλη αυτή η υπόθεση βρωμάει από χιλιόμετρα απλώς είναι το θέμα μέχρι να ξυπνήσουμε εμείς που πιστεύου 100% στην punk k να stamthsoume αυτούς τους βλάκες...ΣΚΑΤΆ ΣΤΟΥΣ ΤΙΡΆΝΤΕΣ και καλά "punk" ΤΟΥ Mtv...

όπως λένε k οι vandaloup(πάρτα λεφτά στην "τεσπι" σου k τραβα διαφημίσου αυτό δεν είναι RnR γαμώ την Mtv σου!)

Up The PUNX! Oi!
TreCool
Junior forumist

« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 09, 2005, 02:11:20 μμ »

Παράθεση
TC kt eleges oti oi greenday dn to paizoun epanastates klp..to american idiot pou vgalan giati to evgalan?

οι Green Day φιλε μου δεν υποχρεωθηκαν ΠΟΤΕ απο ΚΑΜΙΑ γαμιμενη εταιρια να βγαλουνε cd ουτε ποτε βγαλανε κατι για να καλυψουν τις οικονομικες τους αναγκες
1) το american idiot το βγαλαν (κ καλα κανανε ) απο την στιγμη που τους την εσπασε η ολη φαση κ νιωσαν πως ειχε παραγινει το κακο
2)υπηρξαν κ φασεις που οι gd ηταν οικονομικα σκατα (2000-2005) αλλα δεν ξεπουληθηκαν να βγαλουν αλλο ενα ακυρο δισκο για να φανε.ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ δεν εβγαλαν ποτε στην 20χρονη ιστορια τους ενα δισκο για να τους καλυψει προβληματα αλλα το καναν γιατι το γουσταρανε
3)η φαση  με το mtv εχει πολυσυζητηθει κ στο punk.gr φορουμ κ δεν θα ξαναπω τις αποψεις μου πανω στο θεμα.μπορεις αν θες να το κοιταξεις στο αλλο φορουμ
4)το οτι θεωρεις ενα group ηλιθιο κ το κραζεις δεν ειναι κατι αντικειμενικο.(πως θα μπορουσε αλλωστε).αλλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι υπαρχουν πολλα πραγματα μεσα στο group που ισως να μην τα γνοριζεις κ να εχεις αυτη την γνωμη.αλλα ασε εμενα που ασχολουμαι οσο δεν μπορεις να φανταστεις με αυτο το γρουπ απο το τελος του δημοτικου μεχρι κ τωρα να γνοριζω κατι παραπανω κ να εχω την γνωμη που εχω.
υ.γ.το εχω ξαναπει αλλα δεν πειραζει...αλλη μια) οι GD ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ ΠΟΤΕ οτι ειναι DIY,αντιματιριαλιστες  ουτε επισης ηταν ολα τους τα cd πολιτικοποιημενα.
για σκεψου τωρα ποιος ειναι αληθινος κ ποιος οχι...!
cheers dude

κουω ακομα green day
PunkS_N_SkinS
Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 10, 2005, 12:43:48 μμ »

ρε φιλε από την στιγμή που λες ότι δη το παίζουν diy κλπ...δη θα παίζαν punk...gt punk αυτό είναι φιλε μου...έχει πολιτικοποιημένο στίχο(μερικές φορες πιο πολύ άλλες πιο λίγο)...είναι DiY k έτσι...k πάντα θα κράζω τέτοια groups gt είναι ντροπή το να βγαίνουν k να λένε ότι παίζουν punk η punk rock που λένε...punk σου ξαναλέω είναι πρώτα way of life,τρόπος "σεκψις",κουλτούρα k μετά μουσική...(punk επαναστατικό k όχι εμπορικό)... να βγούν να πούνε ότι παίζουν pop rock ok(k πάλι ρεζίλι για την rock) αλλα δη γουστάρουμε σίτοι φάση τέτοια "ψευτο" γκρουπάκια που το κάνουν για τα money(gt άμα δη το κάναν για τα money δη θα "φτιαχνα" "υπεπαραγωγες" βιντεοκλίπς,k τον δισκάκι τους δη θα το έβρισκες στα virgin k metropolis, αλλα χέρι με χέρι or σε cdadika punkadika...k kt άλλο..punk είναι βρώμικη,υβριστική,noize k έτσι...ενώ αυτοί..."κλαψομουνιαριδες" για να το ακούνε τα κοριτσόπουλα...είναι καλοντυμένοι,kirle,vaozun zeledaki,vafofontai..φιλε μου δη ίνα punk αυτό...
Σου χαρίζω έναν στίχο από ένα γαμάτο group:(διάβασε το προσεχτικά k σύγκρινε :

sick sick sick - of the music of today
sick sick sick - we need a fucking change
sick sick sick - their groups are such a waste
sick sick sick - I need anger in my brain

Listen to the sound of the poets of today
all on tour, right clothes, no heart and soul
the ones on top don't care about you
the ones on the bottom, they'll use you to get rich

you - star on tv, you're fucking hell to me
you - in the underground, your head got too big
you - two of a kind what a fucking waste of time
raise my finger in the air,I'll show you how
it's done

Noise - Give me static and feedback

sick sick sick - of the music of today
sick sick sick - we need a fucking change
sick sick - their groups are such a waste
sick sick sick - I need anger in my brain

Listen to the sound of the poets of today
all on tour, right clothes, no heart and soul
the ones on top don't care about you
the ones on the bottom, they'll use you to get rich

you - star on tv, you're fucking hell to me
you - in the underground, your head got too big
you - two of a kind what a fucking waste of time
raise my finger in the air,I'll show you how
it's done

Noise - Give me static and feedback

Bring back the old days of The Ramones
Bring back those fast two minute songs
give me that two fingers in the air
cause punk is back and is back to stay

You - The rebels with the fucking ripped up clothes
you - can't follow any leader or any cause
you - that shouts and sweats at every show
raise your finger in the air and show them how
its done
TreCool
Junior forumist

« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 10, 2005, 03:47:42 μμ »

1)δεν ειμαι της αποψης οτι πανκ =diy. δλδ πανκ ελληνικα σιγκροτηματα σε εταιριες τι ειναι?ροκ? η μηπως ειναι κ αυτο ντροπη για την ροκ? (η μηπως κ οι πιστολς κ οι κενεντις εινα ντροπη για τα ΡΟΚΑΜΠΙΛΙΑ? )
2)το οτι βαφονται κτλ δεν μου λεει κατι.ισα ισα δεν θα εκραζα ΠΟΤΕ γκρουπ που βαφεται κτλ επειδη ειναι καθαρα πρωσοπικη τους αποψη το πως γουσταρουν να ντινοντε γενικοτερα.δλδ οι DK που φορουσαν κοστουμια τι ηταν?κυριλεδες η τρεντιδες?
3)καταλαβαινω το οτι σου την σπαει η σιγκεκριμενη φαση αλλα το θεμα δεν ειναι τοσο ρηχο οσο φενεται.εχει πολυ ψαξιμο κ συζητηση (αν κ συνηθως δεν βγαινει πουθενα ) επειδη οι περισσοτεροι αντιθετοι ειναι hardliners σχετικα με το θεμα κ δεν ειναι ανοιχτοι ουτε καν να ακουσουν την αλλη αποψη
4)γαματοι οι στιχοι απο το τραγουδακι
cheers

κουω ακομα green day
PunkS_N_SkinS
Επισκέπτης
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 11, 2005, 03:14:56 μμ »

1) όταν λέω βάφονται λέω όχι όπως "γοτηαδες" k estsi...με make up κλπ...είναι "τρενδακια" μέχρι αηδίας τα άτομα...
2)οι DK φόραγαν κουστούμια?..xmm μήπως ξέρεις τον λόγο?...κοροϊδευτικά τα φόραγαν...
3)τα bands που είχαν k έχουν εταιρεία έινια εταιρεία όχι σαν αυτή των greenday...είναι μια απλή εταιρεία που απλώς βοηθάει να "ενεβασου" το cdaki..k όχι για να κερδίσουν...πολλές εταιρείες έινια(k όταν λέμε εταιρείες δη εννοούμε βεβαια πολυεθνικές)..απλές εταιριούλες που ftixnontai για να βοηθάνε την punk culture να ζει
4)το τραγουδάκι ταιριάζει ακριβώς k για αυτά τα bands που κράζω(greenday,blink,nofx k τέτοιες πίπες) diavaseto προσεκτικά k θα πάρεις όλες τις απαντήσεις k gt είμαι εναντια σε αυτό..
5)punk είναι diy αλλα έινια k επαναστατικό κίνημα θες δεν θες..k όχι απλώς μια μουσικούλα έτσι απλώς για να ακούγεται στο ευρύ κοινό..όπως το κάνουν οι greenday(k για τα money το κάνουν)
TreCool
Junior forumist

« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 13, 2005, 12:31:13 μμ »

Κοιτα αμα εισαι κολλημενος κ δεν δεχεσε μια γνωμη δεν πορω να κανω κατι.
απο την μια μου λες οτι οι dk φορουσαν κοστουμια ειρωνικα...(κ εψω τι φορουσαν?? ) απο την αλλη μου λες οτι οι gd βαφονται ΤΡΕΝΤΙΚΑ?!?! ελεος ρε σι! στιλιστες ειμαστε?!?!?!
κ αφου ξερεις τοσα πολλα για τα γκρουπ που κραζεις τι αλλο μπορω να κανω απο το να συμφωνησω!
u know u r right!!
cheers

κουω ακομα green day
PunkS_N_SkinS
Επισκέπτης
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 13, 2005, 04:07:34 μμ »

koita eimai kolhmenos trela gia kapia 8emata tetoia(gt i punk gia mena einai  zwi mou)..alla dn simenei omws oti eimai kompleksikos k dn kouventiazw...alliws dn 8a empaina ston kopo na milisoume edw..to mono pou 8a ekana einai 8a evriza mia fora k 8a efevga..tespa..sto katw katw antallazoume apopseis..tis akouw alla dn tis dexomai

P.N.D.
TreCool
Junior forumist

« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 13, 2005, 04:31:54 μμ »

ακριβως αυτο.
κ επειδη πανκ ειναι η ζωη ΣΟΥ οπως λες δεν γινεται να συμφωνουμε στο οτιδηποτε ουτε κ προσπαθουμε να αλλαξουμε μυαλα σε καποιον κτλ.ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα κ πιστευω πως δεν θα βγει κ πολυ ακρη...  :lol:
cheers

κουω ακομα green day
PunkS_N_SkinS
Επισκέπτης
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 13, 2005, 07:16:20 μμ »

etsi ...na se rwthsw kt asxeto...apo pou eisai esy?

P.N.D.
PunkS_N_SkinS
Επισκέπτης
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 13, 2005, 07:19:46 μμ »

vasika..eimai gkavos  :roll: twra to eida oti eisai apo volo-arta ..  
Σελίδες: 1 [2] 3   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: